fbpx

“22 kontra Ziemia”: obsada polskiego dubbingu

22 kontra Ziemia obsada polskiego dubbingu
Foto: Disney+

W marcu w kinach zadebiutował nowy animowany film wytwórni Disney i Pixar “Co w duszy gra”, który zaledwie kilka dni temu został nagrodzony Oscarem m.in. za najlepszy film animowany. Dziś natomiast, na platformie Disney+, swoją premierę miał krótkometrażowy sequel produkcji zatytułowany “22 kontra Ziemia”. Podąża on śladami jednej z głównych bohaterek, 22, która odmawiając udania się na Ziemię, rekrutuje pięć nowych dusz, które mają pomóc jej w próbie buntu.

W głównych rolach w wersji oryginalnej powracają Tina Fey, Alice Braga i Richard Ayoade, reżyseruje Kebin Nolting. Za opracowanie dubbingu do krótkometrażówki odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserem był Wojciech Paszkowski, dialogi napisał Jakub Wecsile, a zgrania wersji polskiej dokonało Shepperton International. Głosów postaciom użyczyli: Joanna Koroniewska (22), Kinga Ilgner (Heniu A) i Krzysztof Dracz (Heniu B).

“22 kontra Ziemia” już na platformie Disney+!

W ostatnim czasie na Disney+ z dubbingiem udostępniono takie produkcje jak: seriale “Potężne Kaczory: Sezon na zmiany”, “Drużyna” oraz film “Flora i Ulisses”. Na swoją polską premierę wciąż oczekują seriale “WandaVision” oraz “Falcon i Zimowy Żołnierz”, należące do Kinowego Uniwersum Marvela, a w najbliższym czasie na platformie pojawią się także nowe odcinki “High School Musical: Serial” (14 maja), nowe seriale “Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja” (4 maja), “Loki” (11 czerwca), “The Mysterious Benedict Society” (25 czerwca), “Monsters at Work” (2 lipca), “Turner & Hooch” (16 lipca), “Chip ‘n’ Dale: Park Life” (23 lipca) oraz filmy “Cruella” (28 maja), “Luca” (18 czerwca), “Czarna Wdowa” (9 lipca).
Disney+ to amerykańska platforma VOD należąca do The Walt Disney Company, zajmująca się dystrybucją treści stworzonych zarówno przez samego Disneya, jak i zakupionych przez niego marek takich jak: Gwiezdne wojny, Marvel, National Geographic, czy 20th Century Studios. Serwis wystartował w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku oraz w Europie Zachodniej w marcu 2020. Polska data startu nie jest jeszcze znana, choć dotychczas mówiło się o premierze w pierwszej połowie 2021 roku. Disney+ ma być dostępny na wszystkich rynkach do końca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Ankieta

Z czym wolisz oglądać filmy i seriale?