Dla widzów zeszłotygodniowej premiery „Spider-Man: Bez drogi do domu” druga scena po napisach okazała się dużym zaskoczeniem. Była nią pierwsza pełna zapowiedź filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, która zadebiutowała właśnie w polskiej wersji w sieci. To jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów MCU przyszłego roku, rozszerzający tematykę multiwersum, wokół którego kręci się ostatnich kilka produkcji, w tym wspomniany „Spider-Man: Daleko od domu” oraz seriale „Loki”, czy „A gdyby…?”, dostępne już w całości z polskim dubbingiem na Disney+.

W rolach głównych powrócą: Benedict Cumberbatch jako Stephen Strange, Elizabeth Olsen jako Wanda Maximoff, Chiwetel Ejiofor jako Mordo, Rachel McAdams jako Christina Palmer, Benedict Wong jako Wong oraz Xochitl Gomez jako nowa postać, America Chavez. Za kamerą stanął Sam Raimi, reżyser trylogii Spider-Man, w których występował Tobey Mcguire. W polskiej wersji zwiastuna powracają natomiast: Michał Żebrowski, Lidia Sadowa, Michał Piela oraz Przemysław Sadowski, dotychczasowi odpowiednicy głosowi Stephena Strange’a, Wandy Maximoff, Wonga oraz Mordo.

Warto zawrócić znów uwagę na polski tytuł produkcji, który polski oddział Disneya ujawnił zaledwie 2 miesiące temu. Choć początkowo brzmiał on „Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa”, przy okazji zwiastuna zmieniono słowo wieloświaty na multiwersum, czyli to, które od jakiegoś czasu używane jest w filmach i serialach – także w tym zaprezentowanym poniżej. Dobrze, że wytwórnia w porę zareagowała i pozbyła się błędu w spójności nazewnictwa.

Dokładna fabuła nowego filmu z Doktorem Strangem nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że duży wpływ na wydarzenia będzie tu mieć serial „WandaVision”, a „Spider-Man: Bez drogi do domu”, w którym działania postaci Benedicta Cumberbatcha mają być głównym zapalnikiem wydarzeń. Mówi się również o udziale wielu bohaterów z innych rzeczywistości: w plotkach wymienia się między innymi udział Chrisa Evansa, dotychczasowego Kapitana Ameryki, powracającego w roli Ludzkiej Pochodni z filmu „Fantastyczna Czwórka”, Hayley Atwell powracająca w roli Kapitan Carter, którą niedawno poznaliśmy w animowanym „A gdyby…?” oraz Patricka Stewarta jako Charlesa Xaviera z filmów o X-Menach.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu” w kinach od 6 maja 2022 roku!

Dodaj komentarz