Z okazji Dnia Disneya na platformie Disney+ zadebiutowała dziś nowa krótkometrażówka ze świata Pixara. „Ciao Alberto” to 7-minutowy sequel filmu „Luca”, jednej z tegorocznych premier wytwórni, który skupia się na postaci tytułowego Alberto Scorfano. Polski dubbing do krótkometrażówki opracowało studio SDI Media. Podobnie jak w przypadku filmu „Luca”, reżyserem był Wojciech Paszkowski, dialogi napisał Jan Wecsile, a w swoich rolach powracają: Karol Kwiatkowski (Alberto), Artur Dziurman (Massimo) oraz Albert Mois (Luca).

Przypomnijmy, że w obsadzie filmu znaleźli się także: Alicja Warchocka (Guilia), Michał Meyer (Ercole), Katarzyna Kozak (Daniela), Wojciech Słupiński (Lorenzo), Karol Jankiewicz (Ciccio), Karol Osentowski (Guido), Izabela Bujniewicz (Sugnora Marsigliese), Andrzej Arciszewski (Tommaso), Miriam Aleksandrowicz (Babcia), Wojciech Paszkowski (Giacomo), Bożena Furczyk (Concesta i Pinuccia), Jarosław Boberek (Wujek Ugo), Elżbieta Romanowska (Maggiore), Stefano Terrazzino (Ksiądz) i Cezary Nowak (Pan Branzino).

Podczas gdy Luca siedzi w szkole, jego najlepszy przyjaciel Alberto rozkoszuje się nowym życiem w Portorosso pracując razem z Massimo – wielkiego, wytatuowanego, jednorękiego rybaka – którego chłopak uważa za najfajniejszego człowieka na ziemi. Bardzo stara się zaimponować swojemu mentorowi, jednak czasem łatwiej powiedzieć, niż zrobić…

„Ciao Alberto” już na Disney+

Dodaj komentarz