Nie żyje Miłogost Reczek, jeden z najpopularniejszych obecnie głosów w polskim dubbingu. Aktor od lat zmagał się z ciężką chorobą. Informację o śmierci przekazał fanpage Widzę Głosy.

Miłogost Reczek urodził się 10 lutego 1961 roku we Wrocławiu, gdzie w 1984 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Na deskach tamtejszego Teatru Polskiego zadebiutował rok później i pozostał w jego składzie aż do 2004 roku. W dalszych latach grał także na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie (2004-2012). Widzom najbardziej znany z roli w serialu „Artyści”.

Miłogost Reczek najbardziej kojarzony był ze swojego głosu: nagrał setki reklam, audiobooków, a także stworzył tysiące kreacji w polskim dubbingu. Przez lata jego głosem przemówiło wiele popularnych postaci filmowych i telewizyjnych. Z całej listy wymienimy między innymi: Ben Kenobi w serii Gwiezdne wojny, Stoik Ważki w serii Jak wytresować smoka, Absolem w „Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona, Juliusz Cezar w „Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości”, czy Talos w filmach Kinowego Uniwersum Marvela. Aktor wystąpił także w filmach jak: „Eragon”, „Shrek Forever”, „Smerfy”, „Warcraft: Początek”, seria Transformers, czy trylogii Hobbit.

Ponadto w serialach usłyszeć go można było w rolach: Maxa Tennysona w serii Ben 10, Szefa w serii Totalna Porażka, Hopa w serialu „Zwyczajny serial”, Mistrza Shifu w serialu „Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości”, Agenta Coulsona w animowanych serialach Marvela, Lenny’ego Turteltauba w „BoJack Horseman”, Paddingtona w najnowszym serialu „Paddington”. Swojego głosu użyczył również w produkcjach jak: „Miasteczko South Park”, „Szpiedzy w Warszawie”, „Paradise PD”, „Wodnikowe Wzgórze”, czy „Znajdź mnie w Paryżu”.

Rodzinie i najbliższym aktora składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz