„Moon Knight” to najnowszy serial Kinowego Uniwersum Marvela, który w ubiegłym tygodniu zadebiutował na platformie Disney+. Do dziś nie okazał się jego pierwszy odcinek, ani nawet zwiastun, nie mówiąc o kilku poprzednich serialach jako „Hawkeye”, czy „Księga Boby Fetta” ze świata Gwiezdnych wojen. Jak widać, Disney przyspieszył tempa ze względu na start serwisu w czerwcu, bo dzisiejszy drugi odcinek „Moon Knighta” właśnie pojawił się… także z polskim dubbingiem!

„Moon Knight” wprowadzi do MCU zupełnie nowego (anty)bohatera oraz sporą dawkę mitologii egipskiej, z której to właśnie tytułowy bohater czerpie swoją moc. Twórcą tego 6-odcinkowego serialu jest Jeremy Slater („The Umbrella Academy”), a w głównych rolach występują: Oscar Isaac (Gwiezdne wojny), Ethan Hawke („Valerian i Miasto Tysiąca Planet”), May Calamawy („Ramy”), czy F. Murray Abraham („Zakochany kundel”). Poniżej prezentujemy twórców polskiego dubbingu oraz jego obsadę opartą na drugim odcinku.

AKTUALIZACJA 8.04.2022: choć sam dubbing do pierwszego odcinka wciąż nie jest dostępny, na Disney+ pojawiły się plansze z jego obsadą, dlatego poniższa lista jest o nie zaktualizowana. Sam dubbing do odcinka powinien się więc pojawić niedługo.

AKTUALIZACJA 9.04.2022: Disney+ udostępnił właśnie polską ścieżkę językową do pierwszego odcinka „Moon Knighta”. Co warte podkreślenia, jednocześnie w serwisie pojawiły się też trzy odcinki poprzedniej produkcji MCU, „Hawkeye” oraz setki innych, starszych produkcji.

Dubbing do serialu powstał w studio Iyuno•SDI Group, reżyserem był Artur Kaczmarski, natomiast dialogi pisali Jan Wecsile i Jakub Kowalczyk. Nad realizacją nagrań pracowała Barbara Jelińska, ich montażu dokonała Antonina Wyszyńska, organizacją nagrań zajęła się Beata Jankowska, a produkcją kierowała Kinga Silva Romão. Zgrania wersji polskiej dokonało studio Iyuno•SDI Group.

W głównych rolach wystąpili: Michał Czernecki (Marc Spector / Steven Grant / Moon Knight), Tomasz Dedek (Arthur Harrow), Karolina Honchera (Layla El-Faouly), Tomasz Marzecki (Khonshu) oraz Magdalena Smalara (Donna), Jakub Świderski (J.B.), Joanna Halinowska (Sierżant Bobby Kennedy), Stanisław Biczysko (Detektyw Billy Fitzgerald), Krzysztof Grabowski (Anton Mogart), Marcin Mroziński (Selim), Natalia Kujawa (Taweret).

W pozostałych rolach wystąpili: Marta Dobecka, Elżbieta Gaertner, Adrianna Izydorczyk, Antonina Krylik, Monika Markowska, Aleksandra Nowicka, Zuzanna Saporznikow, Katarzyna Skolimowska, Anna Wodzyńska, Tomasz Jarosz, Norbert Kaczorowski, Wojciech Machnicki, Tomasz Olejnik, Michał Konarski, Miriam Aleksandrowicz, Pola Błasik, Aleksandar Milicevic, Paulina Śmigielska, Konrad Darocha, Kamil Pruban, Agata Góral, Bruno Owsikowski, Bartosz Bednarski, Krzysztof Tymiński, Artur Kaczmarski i Leszek Zduń.

Warto dodać, że odcinek jest pierwszą produkcją Disney+ ze świata Marvela dodaną wraz z innymi językami podczas premiery światowej. Wciąż oczekujemy na dubbing pierwszego odcinka, który może pojawić się w każdej chwili. Jednocześnie, po tak dużej niespodziance, liczymy na dalsze odcinki w kolejnych tygodniach również w dniu premiery światowej. Przypomnijmy, że przed oficjalnym startem Disney+ w Polsce swoją premierą zaliczyć mają także „Ms. Marvel” oraz „Obi-Wan Kenobi”.

Marc Spector cierpi na dysocjacyjne zaburzenie tożsamości, a żyjące w nim inne „ja” zostają wciągnięte w morderczą wojnę bogów na tle współczesnego oraz starożytnego Egiptu.

„Moon Knight” już na platformie Disney+!

Dodaj komentarz