Od kilku tygodni nieustannie napływały do nas nieoficjalne i niepotwierdzone informacje na temat polskiego dubbingu do najnowszego filmu o Mrocznym Rycerzu w reżyserii Matta Reevesa. „Batman” to nowe spojrzenie na kultowego superbohatera ze stajni DC Comics, w którym głównego bohatera sportretuje Robert Pattison (saga „Zmierzch”), a potowarzyszą mu między innymi: Zoë Kravitz (seria Fantastyczne zwierzęta) jako Selina Kyle, Colin Farrell („Dumbo”) jako Oswald Cobblepot, Jeffrey Wright („A gdyby…”?) jako James Gordon, Andy Serkis („Czarna Pantera”) jako Alfred Pennyworth oraz Paul Dano jako Riddler.

Wielu decyzji mogliśmy spodziewać się po dystrybutorze, czyli Warner Bros. Polska. W ubiegłym roku postanowili oni nie uraczyć nas dubbingiem między innymi do bardzo wyczekiwanej „Diuny”, czy najnowszej części „Matrixa”, dlatego choć „Batman” miał spore szanse na otrzymanie profesjonalnego opracowania dźwięku, scenariuszy było wiele. Dziś jednak udało nam się oficjalnie potwierdzić u WB, że „Batman” w kinach ukaże się również z polskim dubbingiem.

To oczywiście ulga dla wielu fanów, którzy od prawie 25 lat nie otrzymali żadnej solowej aktorskiej przygody Mściciela z Gotham po polsku. Z ostatnich informacji wynika, że film trwać będzie niemal 3 godziny, więc o ile jakość dubbingu stanie na wysokim poziomie, czeka nas prawdziwa uczta. Mimo że „Batman” otrzymał kategorię wiekową 13+, nie będzie stronił od mroku oraz brutalności w dozwolonym wymiarze, o czym możecie przekonać się chociażby w załączonym poniżej najnowszym zwiastunie. Nie wiemy wciąż, czy jakiejkolwiek zapowiedzi doczekamy się z polskim dubbingiem, jednak jeśli jest taka planowana najlepiej wypatrywać jej w kinach.

Choć żadne informacje na temat twórców, czy obsady dubbingu nie są jeszcze znane, warto zaznaczyć, że wszystkie poprzednie produkcje należące do DC opracowywało Studio Sonica. Większość z nich reżyserował Marek Robaczewski, jednak ostatnia – „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” – została przykazana Jarosławowi Boberkowi. „Batman” nie będzie należał jednak do „głównego” uniwersum filmowego (jeśli wciąż możemy o takim mówić), dlatego po polskiej wersji możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego.

Bruce Wayne walczy z przestępczością w Gotham pod maską Batmana już drugi rok. W ciągu pościgu za seryjnym mordercą znanym jako Riddlerem, odkrywa łączącą się z jego własną rodziną aferę korupcyjną. By postawić złoczyńcę przed wymiarem sprawiedliwości Mroczny Rycerz musi znaleźć nowych sojuszników.

„Batman” w polskich kinach zadebiutuje 4 marca!

Dodaj komentarz