„Agent Kuper” to serial związany z „Kaczymi opowieściami” tworzony przez Disneya w latach 1991-1992. Gdy w latach 90. emitowany był na antenie stacji TVP, można było z nim usłyszeć starszą wersję dubbingu stworzoną w Studio Opracowań Filmów, jednak dotyczyło to tylko kilku wybranych odcinków. Lata później zaczęły napływać jednak informacje o drugiej wersji dubbingu tworzonej w Start International Polska przez Joannę Wizmur. I tak oto legenda była przekazywana kolejnym pokoleniom, a sam dubbing nigdy nie ujrzał światła dziennego.

…aż do dziś! Na platformie Disney+ od kilku miesięcy trwa uzupełnianie starszych treści o polskie ścieżki dźwiękowe oraz napisy. Z tego właśnie powodu fani Disneya wyczekują wielu różnych niespodzianek, które po latach spędzonych w szufladach mogą w końcu pokazać się publicznie. Po niemal 20 latach w serwisie pojawił się dzisiaj jeden z odcinków tej 91-odcinkowej serii, a konkretniej odcinek 41. zatytułowany „Niezbyt cicha noc „. W najbliższych miesiącach powinno pojawić się więcej epizodów, jak również innych produkcji jak choćby oczekiwane „Gargulce”.

Za opracowanie dubbingu do serialu odpowiedzialne było studio Start International Polska. Reżyserką była Joanna Wizmur, kierownictwo muzyczne sprawował Marek Klimczuk, dialogi napisał Piotr Radziwiłowicz, a teksty piosenek Marek Robaczewski. Nad realizacją nagrań oraz ich montażem pracował Janusz Tokarzewski, produkcją kierowała Elżbieta Araszkiewicz, natomiast piosenkę tytułową śpiewali: Małgorzata Olszewska, Monika Wierzbicka i Marcin Wortmann.

Głosów postaciom użyczyli: Andrzej Chudy (Agent Kuper), Piotr Zelt (Śmigacz), Joanna Węgrzynowska (Gąśka), Agata Kulesza (Gęgor), Aleksander Bednarz oraz Sylwester Maciejewski (Herbert), Grzegorz Drojewski (Tank), Joanna Jeżewska (Misia), Tadeusz Borowski (Krzaczor), Wojciech Paszkowski, Brygida Turowska, Anna Apostolakis, Jarosław Domin, Joanna Wizmur i inni. Poniżej prezentujemy czołówkę w polskiej wersji.

„Agent Kuper” już na Disney+!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz