„Obi-Wan Kenobi” to kolejna aktorska produkcja odcinkowa rozszerzająca uniwersum Gwiezdnych wojen. Po „Mandalorianinie” i „Księdze Boby Fetta” przyszedł czas na jedną z najpopularniejszych postaci z odległej galaktyki, samego Mistrza Jedi, Obi-Wana Kenobiego. 6-odcinkowy serial zadebiutuje na platformie Disney+ z pierwszym odcinkiem 25 maja, czyli w rocznicę premiery filmu „Gwiezdne wojny. Część IV – Nowa nadzieja”.

Akcja „Obi-Wan Kenobi” osadzona jest zaraz po wydarzeniach z filmu „Gwiezdne wojny. Część III – Zemsta Sithów”, pod koniec której Anakin Skywalker ostatecznie przechodzi na Ciemną Stronę Mocy stając się Lordem Vaderem. Do swoich ról powrócą oczywiście Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi, Hayden Christensen jako Darth Vader, Joel Edgerton i
Bonnie Piesse jako Owen i Beru Lars, a towarzyszyć im będą: Kumail Nanjiani („Eternals”), Indira Varma („Exodus: Bogowie i królowie”), Moses Ingram („Gambit królowej”), czy Rupert Friend, który według najnowszych plotek ma wcielić się w Wielkiego Inkwizytora znanego z serialu „Star Wars: Rebelianci”.

Oczywiście majowa data premiery niekoniecznie odnosi się do Polski. Przypomnijmy, że Disney+ oficjalnie wystartuje w naszym kraju latem tego roku i dopiero wtedy wszystkie oryginalne produkcje powinny pojawiać się terminowo również w naszym języku. Wciąż oczekujemy na premierę serialu Marvela „Hawkeye”, w marcu pojawi się „Moon Knight” i choć wiele wskazywało, że produkcje z Gwiezdnych wojen pojawiają się w miarę na czas, wątpliwości rozwiał serial „Księga Boby Fetta”, który choć zakończył swój pierwszy sezon wczoraj, wciąż nie dostaliśmy ani odcinka z polskim dubbingiem.

No i wciąż pozostaje pytanie… kogo usłyszymy w naszej wersji „Obi-Wana Kenobiego”?

„Obi-Wan Kenobi” na platformie Disney+ zadebiutuje 25 maja!

Dodaj komentarz