Podczas dzisiejszego Superbowl odbywającego się w Stanach Zjednocznych, Disney i Marvel opublikowali drugi zwiastun filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, którego premiera zaplanowana jest obecnie na maj tego roku. Produkcja w reżyserii Sama Saimiego (trylogia Spider-Man z Tobey Mcguirem) kontynuować będzie wielowymiarowe przygody tytułowego maga zapoczątkowane w „Spider-Man: Bez drogi do domu”. Mamy oczywiście na myśli multiwersum, które jest głównym motywem 4. fazy Kinowego Uniwersum Marvela.

W rolach głównych powrócą: Benedict Cumberbatch jako Stephen Strange, Elizabeth Olsen jako Wanda Maximoff, Chiwetel Ejiofor jako Mordo, Rachel McAdams jako Christina Palmer, Benedict Wong jako Wong oraz Xochitl Gomez jako nowa postać, America Chavez. W polskiej wersji zwiastuna powracają natomiast: Michał Żebrowski (Doktor Strange), Lidia Sadowa (Wanda Maximoff), Michał Piela (Wong), Przemysław Sadowski (Mordo) oraz Olgierd Łukaszewicz jako tajemnicza postać, która według najnowszych informacji jest Profesorem Charlesem Xavierem z grupy X-Men, granym przez Patricka Stewarta.

Wszystko oczywiście ze względu na multiwersum, które wprowadzić ma wiele alternatywnych wersji postaci z innych rzeczywistości. W plotkach wymienia się także udział Chrisa Evansa, dotychczasowego Kapitana Ameryki, powracającego w roli Ludzkiej Pochodni z filmu „Fantastyczna Czwórka”, Hayley Atwell powracająca w roli Kapitan Carter, którą niedawno poznaliśmy w animowanym „A gdyby…?” oraz wielu innych bohaterów w wykonaniu zupełnie nowych (choć nie koniecznie) aktorów.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu” w kinach od 6 maja 2022 roku!

Dodaj komentarz