Na platformie Netflix zadebiutował dziś długo oczekiwany i wielokrotnie opóźniany serial animowany „Filuś i Kubuś”. Produkcja oparta jest na grze wideo z 2017 roku pod tym samym tytułem stworzoną przez Studio MDHR. Pierwszy sezon liczy 12 odcinków, ale już teraz wiemy, że platforma zamówiła kolejną serię, która pojawi się latem tego roku. Za sterami kreskówki zasiadł Dave Wasson („Star Butterfly kontra siły zła”), a poniżej prezentujemy twórców i obsadę rodzimego dubbingu.

Za realizację polskiej wersji językowej odpowiedzialne było VSI Warsaw. Reżyserka i autorką dialogów była Małgorzata Lalowska, reżyserią muzyczną i nagraniami zajął się Kacper Czech, teksty piosenek napisał Tomasz S. Potocki, a produkcją kierowała Aleksandra Nowosad.

Głosów postaciom użyczyli: Michał Podsiadło (Filuś), Damian Kulec (Kubuś), Janusz Wituch (Dziadek Dzban), Jakub Szydłowski (Diabeł), Wojciech Słupiński (Sługus) oraz Krzysztof Szczepaniak, Anna Sztejner, Wojciech Rotowski, Jacek Król, Dominika Bąk, Waldemar Barwiński, Marek Ciunel, Barbara Garstka i Małgorzata Lalowska.

Mimo dzielących ich różnic impulsywny Filuś i jego ostrożny, ale uległy brat Kubuś zawsze mogą na siebie liczyć podczas licznych perypetii na rodzimych, surrealistycznych Wyspach Kałamarzowych. Chyba że chodzi o ostatnie ciastko na talerzu, wtedy każdy sobie rzepkę skrobie.

„Filuś i Kubuś” już na platformie Netflix!

Dodaj komentarz