W polskich kinach oraz na platformie Disney+ (tam gdzie jest już ona dostępna) zadebiutował dziś najnowszy film wytwórni Pixar „To nie wypanda”. To produkcja w reżyserii Domee Shi („W głowie się nie mieści”, „Toy Story 4”), w której oryginalnych głosów użyczają między innymi Rosalie Chaing i Sandra Oh („Raya i ostatni smok”). „To nie wypanda” jest już kolejnym filmem Disneya, która swoją tematyką nawiązuje do kultury azjatyckiej. Choć Disney+ nie funkcjonuje jeszcze w naszym kraju, w serwisie pojawiły się także rodzime plansze, dzięki której prezentujemy pełną listę twórców i obsadę dubbingu.

Za realizację polskiej wersji filmu odpowiedzialne było studio Iyuno•SDI Group. Reżyserką była Joanna Węgrzynowska, dialogi napisała Alicja Roethel, a kierownictwo muzyczne sprawował Piotr Zygo. Za nagranie i montaż dźwięku odpowiedzialny był Mateusz Michniewicz, jego zgrania dokonało Shepperton International. Produkcją kierowały Beata Jankowska i Kinga Silva Romao , a producentami z ramienia Disney Character Voices International, Inc., były Magdalena Dziemidowicz i Aleksandra Janikowska.

Głosów postaciom użyczyli: Katarzyna Mogielnicka (Meilin Lee), Katarzyna Herman (Ming Lee), Julia Gąsowska (Miriam), Julia Kostow (Abby), Wiktoria Sikora (Priya), Bartłomiej Nowosielski (Jin), Maria Pakulnis (Babcia), Jan Pigoń (Tyler), Małgorzata Rożniatowska (Ciocia Chen), Katarzyna Łochowska (Ciocia Lily), Olga Sarzyńska (Ciocia Helen), Izabela Dąbrowska (Ciocia Ping), Włodzimierz Press (Pan Gao), Jan Wieteska (Robaire), Karol Osentowski (Jesse), Maciej Dybowski (Aaron T.), Kacper Kujawa (Tae Young), Karol Jankiewicz (Aaron Z.), Henryk Niebudek (Pan Kieślowski), Piotr Napierała Devon) i Lena Płocica (Stacy Frick).

W pozostałych rolach wystąpili: Olga Cybińska, Emilia Niedzielak, Elżbieta Gaertner, Patrycja Grzywińska, Katarzyna Kanabus, Karolina Kalina-Bulcewicz, Adrianna Kosiorek, Zofia Nowosielska, Monika Szomko, Anna Wodzyńska, Antoni Dudycz, Gustaw Pędziwiatr, Mateusz Kwiecień, Szymon Roszak, Jakub Strach, Jakub Szyperski, Piotr Tołoczko, Julien Tran, Krzysztof Tymiński, Łukasz Węgrzynowski, Paweł Wojtaszek i Wojciech Żołądkowicz.

Mei Lee jest pewną siebie zwariowaną trzynastolatką, która z jednej strony stara się być dobrą córką, ale z drugiej wkracza właśnie w okres dojrzewania. Gdyby jeszcze zmian w jej otoczeniu było za mało, za każdym razem gdy się podekscytuje (a nastolatkom zdarza się to praktycznie ZAWSZE), zamienia się w gigantyczną, czerwoną pandę!

„To nie wypanda” już w kinach!

Dodaj komentarz