We wrześniu na ekranach kin ponownie zobaczymy Kota w Butach, popularnego bohatera filmowej serii „Shrek”, który na długie lata zapadł w pamięć widzom na całym świecie. Po zakończeniu swojej przygody z zielonym ogrem i jego przyjaciółmi, w 2011 roku kociak otrzymał swój solowy film, a następnie w 2015 roku serial „Przygody Kota w Butach”. Teraz wytwórnia DreamWorks przygotowała kontynuację kinowej historii, „Kot w Butach. Ostatnie życzenie”, której pierwszy zwiastun właśnie zadebiutował w sieci.

Przypomnijmy, że w oryginalnej obsadzie znajdują się: Antonio Banderas jako Kot w Butach, Salma Hayek jako Kitty Kociłapka oraz Harvey Guillén („Grzmotomocni”), John Mulaney („Spider-Man Uniwersum”), Florence Pugh („Hawkeye”), Olivia Colman („The Crown”), Ray Winstone („Czarna Wdowa”) oraz Wagner Moura jako Wilk z serii Shrek. W polskiej wersji zwiastuna do swoich ról powracają Wojciech Malajkat oraz Izabella Bukowska-Chądzyńska, którym towarzyszą między innymi Zbigniew Konopka oraz Damian Kulec.

Przypomnijmy, że serię Shrek obsadziła i w większości wyreżyserowała Joanna Wizmur. Pieczę nad „Kotem w Butach” przejął natomiast Bartosz Wierzbięta, który napisał do niego także polskie dialogi, natomiast w głównych rolach wystąpili: Wojciech Malajkat (Kot w Butach), Izabella Bukowska (Kitty Kociłapka), Przemysław Stippa (Humpty Aleksander Dumpty), Agnieszka Matysiak (Jill), Piotr Bąk (Jack), Marzena Trybała (Imelda) i Grzegorz Pawlak (El Commandante).

Możemy mieć tylko nadzieję, że dubbing „Kota w Butach. Ostatnie życzenie” nie podzieli losu pierwszej części, czy choć niedawnego „Sing 2” i postara się zachęcić widzów czymkolwiek poza powracającym Wojciechem Malajkatem. Nie da się ukryć, że od długiego czasu polskie wersje filmów DreamWorksa pozbawione są jakiegokolwiek pomyślunku pod względem obsadowym. Poza zachowaniami starszych castingów, rzadko można dziś uświadczyć bardziej wyszukanych pomysłów, które kiedyś były na porządku dziennym.

Kot w Butach odkryje, że jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne „Ostatnie Życzenie” i przywrócić swoje dziewięć żyć.

„Kot w Butach. Ostatnie życzenie” w kinach od 23 września!

Dodaj komentarz