Netflix znany jest ze swojej otwartości na wszelkie różności, w tym także seksualne – niestety niewiele z ich filmów i seriali mniej lub bardziej zahaczających o wątki LGBTQ+ otrzymuje w naszym kraju dubbing. Od jakiegoś czasu tendencja zaczyna się jednak zmieniać – w polskiej wersji językowej możemy od jakiegoś czasu oglądać także „niegrzeczne” komedie dla dorosłych widzów, czy horrory dla (na razie!) nastolatków. W kwietniu w serwisie pojawi się brytyjska seria „Heartstopper”, która odrobinę poszerzy ofertę produkcji LGBTQ+ Netfliksa. Jej pierwszy zwiastun z polskim dubbingiem możecie obejrzeć poniżej.

8-odcinkowa produkcja została stworzona na podstawie popularnego internetowego komiksu wydawanego od 2016 roku autorstwa Alice Oseman. To właśnie ona, wraz z Patrickiem Waltersem, została showrunnerką serialu. Za reżyserię odpowiedzialny jest natomiast Euros Lyn („Doktor Who”, „Broadchurch”), a w głównych rolach wystąpią: Joe Locke, Kit Connor, Yasmin Finney, William Gao, Corinna Brown oraz Kizzy Edgell. Podobnie jak w wersji oryginalnej, polska obsada zwiastuna składa się w przeważającej większości z debiutantów, których rozpoznanie jest obecnie niemożliwe.

Delikatny Charlie i twardy rugbysta Nick spotykają się w szkole dla chłopców i szybko odkrywają, że ich nieoczekiwana przyjaźń przeradza się w jeszcze bardziej zaskakujący romans. Charlie, Nick i grupa ich przyjaciół wyruszają w podróż do samopoznania i akceptacji, wspierając się nawzajem, gdy próbują odkryć, kim są naprawdę.

„Heartstopper” na platformie Netflix zadebiutuje 22 kwietnia!

Dodaj komentarz