1 kwietnia w kinach zadebiutuje oczekiwana „Belle”, najnowsza produkcja w reżyserii nominowanego do Oscara Mamoru Hosody („Mirai”), którą obejrzymy także w wersji z polskim dubbingiem. Anime jest inspirowane klasyczną baśnią o „Pięknej i Bestii” w unowocześnionej wersji. Jej polską obsadę poznaliśmy stosunkowo niedawno, a tymczasem w sieci pojawił się właśnie zwiastun w rodzimej wersji językowej, który prezentujemy poniżej.

Przypomnijmy, że za opracowanie dubbingu odpowiedzialne jest Studio Publishing. Reżyserem był Sebastian Drożak, dialogi napisał Jakub Kisiel, a w głównych rolach wystąpią: Daria Zawiałow (Suzu Naitō / Belle), Kaja Kozłowska (Hiro), Kamil Bijoś (Bestia, Charlie), Mateusz Weber (Kamishine), Jan Wieteska (Shinobu), Kamil Pruban (Justin), Bruno Tomczyk (Tomo, Mały Shinobu), Monika Pikuła (Narratorka, Mama Suzu, Pani Nakai), Bartosz Martyna (Tata Suzu), Katarzyna Mazur (Peggie Sue) oraz Elżbieta Futera-Jędrzejewska (Swan, Pani Kita).

Wokalistka Daria Zawiałow jest także autorką tekstu piosenki, którą wykonuje pod kierownictwem Sebastiana Machalskiego.
Zawsze chciałam spróbować swoich sił w dubbingu, więc ogromnie ucieszyłam się na propozycję zagrania w „Belle”. Fakt, iż jest to główna rola, dodatkowo mnie zachwycił, ale też zestresował! Miałam podwójne zadanie, gdyż musiałam wcielić się w dwie główne postaci – Suzu i Belle. Ostatecznie praca w studio sprawiła mi niesamowitą radość. Bardzo pomogli mi realizator Jacek Kasperek i reżyser Sebastian Drożak.

Suzu, nieszczęśliwa nastolatka, pocieszenie odnajduje w wirtualnym świecie U, pośród 5 miliardów innych użytkowników, gdzie rozkwita i zostaje światowej sławy piosenkarką – Belle. Pewnego dnia, podczas koncertu, pojawia się przed nią tajemnicza postać, wzbudzająca postrach wśród mieszkańców U.

„Belle” w kinach od 1 kwietnia!

Dodaj komentarz