Nominowany do Oscara Ari Folman („Walc z Baszirem”) powraca z nową, porywającą animacją zatytułowaną „Gdzie jest Anne Frank”. To stworzony na bazie „Dziennika Anne Frank”, jednego z najważniejszych świadectw Holokaustu, pacyfistyczny manifest i adresowany prosto do naszych serc apel o solidarność z prześladowanymi – temat niezwykle aktualny także w naszych czasach. Zwiastun w polskiej wersji językowej udostępniony dziś przez Gutek Film prezentujemy poniżej.

Jak udało nam się dowiedzieć, w polskiej wersji filmu wystąpią między innymi: Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska, Daria Domitrz, Paulina Komenda, Mariusz Wilczyński, Karol Jankiewicz, Karol Kwiatkowski oraz Katarzyna Mazur. Gutek Film bardzo rzadko decyduje się na dubbing w swoich filmach, jednak obecność Mariusza Wilczyńskiego w obsadzie może sugerować, że jest on reżyserem polskiej wersji, podobnie jak w przypadku polskiej animacji „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

Anne Frank była młodą niemiecką Żydówką znaną głównie z opublikowanego pośmiertnie Dziennika, w którym opisała dwa lata spędzone wraz z rodziną w ukryciu w Amsterdamie. Zmarła w lutym 1945 roku w wieku zaledwie 15 lat w obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen, do którego trafiła wraz z rodziną przez donosiciela Arnolda van der Bergha. Dziennik Anne jest prawdopodobnie najbardziej poczytną książką na temat Holokaustu na świecie.

Magicznie wskrzeszona i przeniesiona do nowoczesnej Europy, Kitty jest zbulwersowana tym, jak społeczeństwo fetyszyzuje jej najlepszą przyjaciółkę, Annę Frank, sprzedaje tanie towary i niekończące się niedokładne reinterpretacje jej słów. W końcu bierze na siebie odzyskanie spuścizny Anny wszelkimi sposobami.

„Gdzie jest Anne Frank” w kinach od 22 kwietnia!

Dodaj komentarz