Polski dystrybutor filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, udostępnił dziś na swoim kanale w serwisie YouTube zwiastun tej familijnej produkcji. Premiera w polskiej wersji miała już miejsce – 22 września 2018 roku podczas festiwalu Kino Dzieci. Do kin wejdzie jednak dopiero w marcu.

Tuż przed rozpoczęciem konkursu w szkole w Valleby znika główna nagroda: starożytna księga Hammarabi – cenna z powodu spisanych w niej zasad rozwiązywania sporów. W tych wyjątkowych okolicznościach poznaje się dwójka bohaterów: przebojowa Maja i nieśmiały Lasse. Daje to początek serii zaskakujących wydarzeń.

Na zlecenie dystrybutora polski dubbing opracowało Studio Publishing. Reżyserowała Dobrosława Bałazy do dialogów Katarzyny Michalskiej, realizacją dźwięku i montażem zajął się Jacek Kacperek, a nad produkcją pieczę trzymała Aneta Staniszewska-Kozioł. W polskiej wersji wystąpili m.in.: Erwa Serwa, Leszek Zduń, Marcin Troński, Jarosław Domin, Elżbieta Gaertner, Hanna Kinder-Kiss, Klementyna Umer oraz Maja Konkel, Karol Kwiatkowski, Antoni Scardina i inni.

Film w wybranych kinach będzie można obejrzeć od 8 marca!

Dodaj komentarz