Drugi zwiastun najnowszego filmu o grupie mutantów z komiksów Marvela, „X-Men: Mroczna Phoenix”, został właśnie udostępniony przez polskiego dystrybutora Imperial Cinepix. Po nieudanej misji w kosmosie, Jean Grey zostaje opanowana przez nadprzyrodzoną siłę znaną jako Mroczny Phoenix. X-Meni, przygotowujący się do inwazji kosmicznych najeźdźców na Ziemię, muszą jednocześnie stawić czoło opętanemu członkowi swojej rodziny.

Jest to prawodopodbnie ostatania odsłona serii z tą obsadą. Przypomnijmy, że mający zakończyć się w najbliższym czasie proces przejęcia 21st Century Fox przez kompanię Disneya umożliwi dołączenie grupy X-Men do Kinowego Uniwersum Marvela, jednak może to wymagać zrestartowania całej sagi.

W swoich rolach z poprzednich części powracają: Waldemar Barwiński (Profesor Charles Xavier), Marta Markowicz (Jean Grey), Lidia Sadowa (Raven Darkhölme / Mystique), Lesław Żurek (Hank McCoy / Bestia), Piotr Zelt (Magneto / Erik Lehnsherr), Paweł Krucz (Scott Summers / Cyklop) oraz Olga Sarzyńska (Ororo Munroe / Storm). W roli nowej, tajemniczej postaci granej przez Jessicę Chastain wystąpiła Izabella Bukowska-Chądzyńska.

Film w kinach od 7 czerwca!

Dodaj komentarz