Coraz więcej pojawia się ostatnio informacji na temat platformy streamingowej Disneya – Disney+. Jest to odpowiedź medialnego giganta na wciąż wzmagającą się popularność takich aplikacji VOD jak Netflix, Hulu czy HBO Go!

Platforma ma zostać uruchomiona w większości krajów świata pod koniec 2019 roku. W momencie startu Disney planuje udostępnić ok. 7 tysięcy odcinków seriali oraz 400 do 500 filmów. Od jakiegoś czasu wiemy, że w ofercie Disney+ znajdą się wysokobudżetowe seriale ze świata Gwiezdnych wojen, Kinowego Uniwersum Marvela oraz filmów Pixara i Disneya. W planach są również projekty związane z markami należącymi obecnie do 20th Century Fox – więcej informacji zostanie ujawnionych, kiedy firma zostanie już wchłonięta przez Disneya.

W miniony weekend Bob Iger (dyrektor generalny Disneya) wyjawił, że Disney+ da swoim abonentom dostęp do wszystkich filmów studia. Poza najnowszymi produkcjami, które wejdą do oferty platformy wprost z kinowych ekranów (np. ostatnia premiera, „Kapitan Marvel”), nowy serwis streamingowy wprowadzi również te najstarsze dzieła, uważane obecnie za klasyki kina.

Co oznacza to dla Polski? Disney słynie z dużego oddania rodzimym wersjom językowym filmów. Możemy na razie tylko podejrzewać, jednak znając praktyki studia, wszelkie produkcje dostępne na Disney+ mogą posiadać polski dubbing. W większości przypadków istniejące już produkcje są dostępne w polskiej wersji językowej poprzez serwisy VOD, nośniki DVD/Bluray, itd., jednak niektóre z nich, w szczególności te starsze, oryginalne animacje są niedostępne, nienadające się do użytku ze względu na poziom zniszczenia lub wszystkie informacje na temat ich polskich wersji nie są znane. Równie prawdopodobne jest, że firma zleci nowe opracowania starych produkcji, podobnie jak na potrzeby serii „Ze Skarbca Disneya” zostało uczynione z filmem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Będziemy na bieżąco informować Was o nowych szczegółach dotyczących platformy.

Dodaj komentarz