Pierwszy weekend kwietnia to premiera kolejnych dwóch produkcji z polskim dubbigiem. W kinach zadebiutował najnowszy film na podstawie komiksów DC Comics – „Shazam!” – oraz niemiecka animacja dystrybutora Kino Świat – „Manu. Bądź sobą!”. W najnowszym zestawieniu pierwszej dziesiątki na chwilę obecną znajdują się cztery produkcje z dostępne w polskiej wersji.

1. SHAZAM!
W pierwszym weekendzie wyświetlania superbohaterski film Warner Bros. przyciągnął do kin 79 808 osób, przez co postawiło go na pierwszym miejscu box office. Licząc z wynikami pokazów przedpremierowych (30 i 31 marca), „Shazam!” obejrzało łącznie 97 858 widzów.

2. DUMBO
Drugi tydzień dla „Dumbo” to drugie miejsce na podium. Film Tima Burtona obejrzało 47 654 osób, co łącznie z wynikami z pierwszego tygodnia daje 164 228 widzów od dnia premiery.

5. KAPITAN MARVEL
Również dla „Kapitan Marvel” piąty tydzień na ekranach to piąte miejsce w Box Office. W weekend film Kinowego Uniwersum Marvela obejrzało w kinach 22 813 osób, co daje 728 832 widzów od dnia premiery.

6. MANU. BĄDŹ SOBĄ!
Po trzech dniach wyświetlania, animacja „Manu. Bądź sobą!” uplasowała się na szóstym miejscu zestawienia. W pierwszy weekend film przyciągnął do kin 20 620 osób.

Pomimo stosunkowo dobrego 14. tygodnia, kolejne dwa weekendy mogą nie być już tak optymistyczny dla produkcji z polskim dubbigiem. Najbliższa premiera w rodzimej wersji językowej („Praziomek”) zadbiutuje bowiem dopiero 22 kwietnia.

Dodaj komentarz