Zgodnie z przewidywaniami, ostatni weekend kwietnia to dubbingowe zatrzęsienie w polskich kinach. Z wielu dostępnych w polskiej wersji językowej filmów, w najnowszym zestawieniu pierwszej 10. Box Office znalazło się aż 6 tytułów!

1. AVENGERS: KONIEC GRY
Oczywistym zwycięzcą w tym tygodniu (i zapewne paru kolejnych) jest kulminacja 11 lat Kinowego Uniwersum Marvela, „Avengers: Koniec Gry”. W pierwszy weekend, łącznie z pokazami przedpremierowymi w środę i czwartek, na film wybrało się 814 927 osób. To rekord otwarcia jeśli chodzi o filmy superbohaterskie w naszym kraju.

2. PRAZIOMEK
Nowa animacja studia Laika od Monolith Films znalazła się na drugim miejscu zestawienia. Tę produkcję również można było zobaczyć na pokazach przedpremierowych od poprzedniego weekendu. Łącznie zebrała w kinach 82 466 widzów.

4. DUMBO
„Dumbo” Tima Burtona zyskuje i wskakuje z powrotem na 4. miejsce. W miniony weekend obejrzało go 19 376 osób, co łącznie, po 5 tygodniach na ekranie, daje wynik 326 662 widzów.

7. MANU. BĄDŹ SOBĄ!
Na animację Kino Świat, „Manu. Bądź sobą!”, skusiło się w ostatni weekend 11 524 osób. W sumie film od dnia premiery obejrzało 128 616 widzów.

8. SHAZAM!
W pierwszej dziesiątce wciąż trzyma się „Shazam!” od Warner Bros. i DC Comics. W czwarty weekend zobaczyło go 8 510 osób, co w sumie daje nam 291 814 widzów od dnia premiery.

9. KAPITAN MARVEL
Przedostatnie miejsce zestawienia zajmuje niezmordowana „Kapitan Marvel”, również należąca do Kinowego Uniwersum Marvela. W minionym tygodniu film obejrzało 6 533 osób, czyli w sumie 802 598 widzów od początku wyświetlania go na dużych ekranach.

Nikt nie spodziewał się innego wyniki na podium. „Avengers: Koniec gry” pobija na całym świecie masę rekordów miażdżąc konkurencję. Niewątpliwie kolejny weekend również będzie należał do tej właśnie produkcji, szczególnie, że w kolejny weekend w repertuarach kin nie zagości żadne nowe dzieło z dubbingiem.

Dodaj komentarz