„The Quake: Trzęsienie ziemi” to norweski film katastroficzny, kontynuacja „Fali” z 2015 roku. W listopadzie dystrybutor kinowy Mówi Serwis poinformował, że film będzie dostępny również w wersji z polskim dubbingiem. Jest to o tyle nadzwyczajne, że produkcje tego gatunku nieczęsto otrzymują w naszym kraju profesjonalne opracowanie dźwiękowe.

Premiery płytowej tego dzieła zapewne szybko się nie doczekamy, jednak już dziś film będzie można zobaczyć na antenie stacji Canal+. 5 maja produkcja trafi do Canal+ Film, a powtórki będzie można obejrzeć znów 11 maja (Canal+) oraz 12 maja (Canal+ Film). Zgodnie z naszymi informacjami polski dubbing będzie można usłyszeć na jednej z dodatkowych ścieżek dźwiękowych (domyślnie film może zostać puszczony z szeptanką).

Geolog Kristian Eikjord, badający ruchu tektoniczne rejestrowane w Skandynawii, odkrywa ogromne niebezpieczeństwo – trzęsienie ziemi, które może nawiedzić stolicę Norwegii, Oslo. Jest jedynym człowiekiem mogącym ostrzec ludzi przed niszczycielskim żywiołem.

Polska wersja językowa została opracowana w Film Factory Studio. Do dialogów Tomasza Robaczewskiego reżyserowała Agnieszka Matysiak, realizatorem filmu był Zdzisław Zieliński, a nad produkcją czuwała Monika Gałecka. W głównych rolach występują Piotr Polak, Lidia Sadowa, Maja Hirsch, Marek Kalita, Anika Dagiel oraz Jakub Hojda.

Dzisiejsza emisja na antenie Canal+ już o 21:00.

Dodaj komentarz