20 marca tego roku Disney oficjalnie przejął wszystkie należności wytwórni 20th Century Fox. To ogrom studiów filmowych, tytułów oraz praw do produkcji, które od teraz będą rozwijane pod marką Myszki Miki. Od marca kompania Disneya robiła sobie gruntu pod kolejne inwestycje, jednak najważniejsze zapowiedzi zostały ujawnione teraz. Dotyczą one przede wszystkim zapowiedzianych już produkcji Foksa, które dopiero pojawią się w kinach.

GWIEZDNE WOJNY
Marka należąca już do Disneya i aktywnie rozwijana zarówno na płaszczyźnie kinowej, telewizyjnej oraz internetowej. Dziś wytwórnia oficjalnie potwierdziła, że kolejna filmowa trylogia przygód z odległej galaktyki zadebiutuje w święta Bożego Narodzenia 2022 roku. Można spodziewać się, że podobnie jak przy obecnej trylogii, kolejne części będą pojawiały się co 2 lata.

AVATAR
Nadchodzące trzy części z serii „Avatar” Jamesa Camerona to jeden z większych nabytków Disneya. Nowe daty premier kinowych ustalonych dla tej serii to 17 grudnia 2021, 22 grudnia 2023 oraz 19 grudnia 2025. Zgodnie ze spekulacjami dotyczącymi Gwiezdnych wojen, kolejne części tych serii będą się przeplatały.

X-MEN
Po premierze „Avengers: Koniec gry” wielu fanów oczekuje pojawienia się tej popularnej grupy mutantów w filmach należących do Kinowego Uniwersum Marvela. Niedawno scenarzyści produkcji po cichu zapowiedzieli, że filmy o X-Menach zdominują kolejną fazę tego uniwersum. Pojawiły się również plotki o planach na serial dla powstającej obecnie platformy Disney+.

Potwierdzone informacje dotyczą natomiast produkcji „Nowi Mutanci”, której to premiera ze względu na liczne problemy produkcyjne była już wielokrotnie przekładana. Disney ustalił nową datę dla tego filmu na 3 kwietnia 2020 roku. Prawdopodobnie do tego czasu obraz zostanie przemontowany i dostosowany do ich standardów.

AD ASTRA I ARTEMIS FOWL
„Ad Astra” to aktorska produkcja science fiction z Bradem Pittem należąca do Foksa. Jej premiera była pierwotnie planowana na 24 maja tego roku, jednak po przejęciu przez Disneya została przesunięta na 20 września.

„Artemis Fowl” stworzony już pod marką Myszki Miki miał pojawić się w kinach w sierpniu tego roku. Został jednak przesunięty na 29 maja 2020, czyli prawie o rok.

Najważniejszą jednak informacją jest to, że przy wszystkich tych seriach (w tym oczywiście przy filmach z „Gwiezdnych wojen” oraz „Artemis Fowl”) należy spodziewać się polskiej wersji językowej nadzorowanej przez Walt Disney Company. Dotychczas dubbing do serii „Avatar” czy obrazu „Ad Astra” wcale nie był oczywisty, dlatego mimo opóźnienia premier, możemy oczekiwać o wiele lepszego odbioru wynikającego z pełnej polskiej ścieżki dźwiękowej.

Dodaj komentarz