Zgodnie z zapowiedziami na dzisiejszym panelu podczas San Diego Comic-Con Kevin Feige, prezydent Marvel Studios i osoba odpowiedzialna za sukces Kinowego Uniwersum Marvela, zdradził plany wytwórni na lata 2020-2021. Przeczytajcie o kolejny nadchodzących produkcjach superbohaterskich poniżej!

Podobna sytuacja miała już miejsce w 2014 roku, gdy Feige ujawnił plany na 3. fazę uniwersum. Z biegiem czasu niektóre decyzje zostały zmienione i należy spodziewać się, że tak stanie się również w tym przypadku.

1 MAJA 2020 – CZARNA WDOWA
Solowy filmu Czarnej Wdowy, w rolę której po raz kolejny wcieli się Scarlett Johanson. Ze względu na wydarzenia z filmu „Avengers: Koniec gry”, historia będzie prawdopodobnie prequelem, a głównym antagonistą będzie Taskmaster. W obsadzie zobaczymy również takich aktorów jak Florence Pugh, Rachel Weisz i David Harbour.

6 LISTOPADA 2020 – ETERNALS
„Eternals” to zapowiadana produkcja o zupełnie nowej rasie, które swoje moce zyskały w wyniku eksperymentów Celestian. Jednego z nich poznaliśmy już w filmie „Strażnicy Galaktyki Vol. 2” – wcielił się w niego Kurt Russell. W obsadzie „Eternals” wystąpią m.in.: Richard Madden, Angelina Jolie oraz Selma Hayek.

JESIEŃ 2020 – THE FALCON AND THE WINTER SOILDER
Zapowiadany już serial opowiadający o dalszych losach Zimowego Żołnierza oraz Falcona, znanych z poprzednich filmów MCU. Premiera produkcji odbędzie się na nowej platformie Disney+. W rolach głównych powrócą Sebastian Stan oraz Anthony Mackie.

12 LUTEGO 2021 – SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS
Filmowa opowieść o zupełnie nowym superbohaterze pochodzenia azjatyckiego, Shang-Chi. Organizację, z którą będzie się musiał zmierzyć poznaliśmy już w filmie Iron Man 3, a jej przywódcą jest Mandaryn. W tytułową rolę wcieli się Simu Liu, a oprócz niego w obsadzie znaleźli się również Tony Leung jako Mandaryn oraz aktorka i raperka, Awkwafina.

WIOSNA 2021 – WANDAVISION
Kolejna serialowa produkcja, której premiera będzie miała miejsce na platformie Disney+. Tym razem na ekranie ponownie zobaczymy duet Elizabeth Olsen i Paul Bettany jako Scarlet Witch i Visiona. Akcja serialu ma dziać się po wydarzeniach z „Avengers: Koniec gry”, a w obsadzie ma pojawić się również Tiana Paris jako Monica Rambeau (wcześniej postać mogliśmy zobaczyć w filmie „Kapitan Marvel”).

WIOSNA 2021 – LOKI
Również wiosną 2021 roku na platformie zadebiutuje serial o Lokim. W głównej roli powróci Tom Hiddleston, a akcja produkcji ma przedstawić historię z alternatywnej linii czasu zapoczątkowanej w „Avengers: Koniec gry”.

7 MAJA 2021 – DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS
Druga część film „Doktor Strange” z Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej. Produkcja ma być pierwszym „strasznym” filmem MCU, a u boku Doktora pojawi się również Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch. Wspominany serial WandaVision ma być wprowadzeniem i łączyć się bezposrednio z tą produkcją.

LATO 2021 – WHAT IF…?
„Waht if…?” to animowana produkcja przedstawiająca alternatywne rozwiązania dla znanych już historii Kinowego Uniwersum Marvela. W obsadzie znalazło się wielu aktorów występujących wcześniej w filmach MCU, którzy powtórzą swoje role. Oprócz nich w rolę Obserwatora wcieli się Jeffrey Wright. Premiera na Disney+ latem 2021.

JESIEŃ 2021 – HAWKEYE
Długo podawana w plotkach produkcja z Jeremym Rennerem w roli Hawkeye’a. W serialu partnerować mu będzie Kate Bishop, jednak tożsamość aktorki, która się w nią wcieli pozostaje tajemnicą. „Hawkeye” zadebiutuje na platformie Disney+.

5 LISTOPADA 2021 – THOR: LOVE AND THUNDER
Kolejna część przygód Thora (w tej roli Chris Hemsworth), któremu partnerować będzie postać Walkirii (Tessa Thompson) oraz Natalie Portman (Jane Foster). Za sterami powróci reżyser „Thor: Ragnarok”, Taika Waititi.

BRAK DATY PREMIERY – BLADE
Nowa wersja filmu o Bladzie, pogromcy wampirów, to kolejny długozapowiadany przez Feige’a produkcją MCU. W główną rolę wcieli się laureat Oscara, Mahershala Ali. Film nie ma jeszcze daty premiery, ale możemy przypuszczać, że będzie jedną z produkcji zapowiedzianych na 2022 rok.

Przed nami wspaniałe 2 lata pełne superbohaterskich historii jakich jeszcze nie widzieliśmy i nowi bohaterowie jak Shang-Chi, Blade czy grupa Eternals, tym razem zarówno na dużych, jak i małych ekranach. W zapowiedziach potwierdzono również pracę nad filmami „Strażnicy galaktyki vol. 3”, „Czarna Pantera 2” oraz „Kapitan Marvel 2”.

Możemy w ciemno założyć, że wszystkie produkcje kinowe zostaną opatrzone polskim dubbingiem. Co do seriali na platformie Disney+ – przekonamy się wkrótce.

Dodaj komentarz