„Pachamama” to francuski film animowany dla najmłodszych widzów, który już od dziś możecie obejrzeć na platformie Netflix. Listę realizatorów polskiego dubbingu sprawdzicie poniżej! Produkcja jest nominowana w kategorii „Najlepszy film animowany” na 44. ceremonii wręczenia Cezarów. To także jeden z kandydatów do przyszłorocznego Oscara.

Odważny chłopiec, który pragnie zostać szamanem, podejmuje się misji odzyskania otoczonej kultem statuetki skradzionej z jego andyjskiej wioski.

Polską wersję językową opracowało studio Start International Polska. Reżyserem dubbingu była Anna Apostolakis-Gluzińska, dialogi napisała Magdalena Dwojak, a realizatorem i montażystą filmu była Hanna Makowska.

W obsadzie znaleźli się: Jakub Strach (Tepulpai), Lila Wassermann (Naira), Miłogost Reczek (Szaman), Elżbieta Gaertner (Walumama), Michał Klawiter (Wielki Inka), Tomasz Steciuk (poborca podatków) i Mieczysław Morański (Wielki Obserwator).

W pozostałych rolach występują: Nastazja Bytner, Marta Dobecka, Marta Dylewska, Mikołaj Klimek, Stefan Kubiak, Damian Kulec, Mateusz Kwiecień, Katarzyna Łaska-Kaczanowska, Bartosz Martyna, Maksymilian Michasiów, Joanna Sokołowska i Jan Szydłowski.

Film już dostępny na platformie Netflix!

Dodaj komentarz