Ostatni weekend przywiódł do kin premiery dwóch nowych filmów z polskim dubbingiem: „X-Men: Mroczna Phoenix” oraz „Jestem William”. Poza nimi w najnowszym zestawieniu pierwszej dziesiątki Box Office znalazły się jeszcze cztery inne produkcje w polskiej wersji językowej. Łącznie na ekranach jest ich aż sześć.

1. POKÉMON: DETEKTYW PIKACHU
Pierwsza hollywoodzka produkcja z serii Pokémon wciąż króluje na podium. W drugim tygodniu film zebrał w kinach 75 971 osób, co łącznie daje mu wynik 423 665 widzów od dnia premiery.

2. X-MEN: MROCZNA PHOENIX
W weekend otwarcia przeciętnie wypadała ostatnia produkcja o grupie mutantów Marvela. Debiutując z drugiego miejsca, na Mroczną Phoenix wybrało się jedynie 39 158 widzów. To najsłabsze otwarcie filmu z tej sagi w Polsce.

3. ALADYN
Muzyczna przygoda Disneya spod ręki Guy’a Ritchiego w trzecim tygodniu znalazła się na 3. miejscu zestawienia. Z liczbą 34 715 osób na seansach w ostatnim tygodniu, produkcja zebrała już w sumie 336 582 widzów.

5. PASKUDY. UGLYDOLLS
Animowana i rozśpiewana Roxy i jej przyjaciele zaliczają drugi tydzień na ekranach z liczbą 19 161 osób. Od dnia premiery film zebrał już 100 983 widzów plasując się na 5. miejscu.

8. AVENGERS: KONIEC GRY
Po sześciu tygodniach najnowsza odsłona Avengers wciąż nie odpuszcza. Do kin na kulminację MCU wybrało się 7 295 osób, co daje łącznie zawrotną sumę 1 838 596 widzów od dnia premiery.

10. PANDA I BANDA
Nowa animacja Forum Film Poland w trzecim tygodniu zebrała przed ekranami 5 495 osób, czyli 73 982 widzów od początku wyświetlania. W tym momencie znajduje się na ostatnim miejscu zestawienia.

W najnowszej TOP 10 polskiego Box Office nie znalazła się produkcja „Jestem William”, wyświetlana jedynie w wybranych kinach studyjnych. Zbliżający się weekend przyniesie nam jednak premiery kolejnych filmów z dubbingiem: animacji „Agent Kot”, familijnej produkcji „Hej, Sokoły!” oraz widowiska „Godzilla II: Król potworów”. Ta ostatnia pozycja prawdopodobnie zdominuje następny ranking.

Dodaj komentarz