Po takich produkcjach aktorskich jak „Kopciuszek”, „Piękna i Bestia”, czy „Aladyn”, wytwórnia Walta Disneya prezentuje zwiastun „Mulan”. Film bazuje na animacja stworzonej w 1998 roku i jest hoolywoodzką interpretacją chińskiej legendy o kobiecie, która w przebraniu mężczyzny wstąpiła do wojska.

Ze względu na pochodzenie historii, w filmie wystąpią aktorzy azjatyccy. W głównych rolach zobaczymy: Liu Yifei, Donnie Yen („Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie”), Yoson An („Zabójcze maszyny”), Gong Li oraz Ron Yuan („Dzień Niepodległości: Odrodzenie”).

Zgodnie z nowymi informacjami, w aktorskiej „Mulan” nie usłyszymy jednak znanych wszystkim fanom wersji animowanej piosenek, które zostaną wykorzystane w wersji instrumentalnej lub wykonają je zagraniczne gwiazdy (wówczas zdubbingowanie utworów może nie być możliwe ze względu na prawa autorskie).

Gdy Chiny padają ofiarą ataków z północy, chiński cesarz wzywa jednego mężczyznę z każdej rodziny do służby w Cesarskiej Armii. Hua Mulan, najstarsza córka wielkiego, lecz starego i schorowanego już wojownika, postanawia zająć miejsce ojca. Pod postacią mężczyzny musi udowodnić swoją wartość.

W polskiej wersji zwiastuna wystąpili: Vanessa Aleksander (Mulan), Krzysztof Dracz (Hua Zhou), Dorota Landowska (mama Mulan), Grażyna Barszczewska (babcia Mulan) i inni.

Film w kinach od 27 marca 2020!

Dodaj komentarz