Na trwającym obecnie Comic-Conie w San Diego, Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun aktorskiej adaptacji o Geralcie z Rivii, popularnym bohaterze znanym z gier komputerowych, stworzonych na podstawie powieści polskiego twórcy, Andrzeja Sapkowskiego. Wersję trailera z napisami możecie zobaczyć poniżej!

Tymczasem w głowach niektórych widzów zaczyna rodzić się pytanie – czy serial otrzyma polski dubbing? Wskazywać by na to mógł fakt pochodzenia materiału źródłowego, czyli książek z serii o Wiedźminie, których historia dodatkowo osadzona była w klimacie słowiańskim. Poza tym znane na całym świecie gry z Geraltem tworzone są przez CD Projekt Red, polskiego producenta.

O komentarz w sprawie polskiej wersji językowej zapytaliśmy producenta serialu, Tomasza Bagińskiego:

Są w planach różne rozwiązania, nie chciałbym w tej chwili w to wnikać. Netflix ma bardzo profesjonalne podejście do tematu i znajdą rozwiązanie pasujące do „Wiedźmina”.

Choć odpowiedź nie wskazuje jednoznacznie, czy jesienią „Wiedźmina” obejrzymy zdubbingowanego, czy jedynie zaszeptanego, Bagiński nie ma nic przeciwko tego typu opracowaniom filmów i seriali:

Sam osobiście dubbing akceptuję jak jest dobrze zrobiony, ale mam ten luksus, że mogę też oglądać produkcje anglojęzyczne w oryginalnej wersji dźwiękowej.

Na oficjalne informacje przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać. Premiera serialu została zapowiedziana na jesień tego roku.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz