Po miesiącach bardzo zaciętych walk „Avengers: Koniec gry” pobiła „Avatara” Jamesa Camerona i stała się najbardziej kasowym filmiem wszechczasów. „Endgame” zarobił 853 milinów dolarów w USA oraz 1,9 miliarda dolarów poza Stanami. W Polsce Avengersów obejrzało w kinach 1,862 miliona widzów. Łącznie film zarobił 2 790 300 000 dolarów.

Produkcja jest kulminacją 22 filmów Kinowego Uniwersum Marvela, których produkcja rozpoczęła się w 2008 roku filmem „Iron Man”. Zwieńczenie znalazły w nim wątki wielu bohaterów, których przygodom przyglądaliśmy się przez ostatnie 11 lat.

Przerażające działania Thanosa, które doprowadziły do wymazania połowy życia we Wszechświecie i rozbiły szeregi Avengers, motywują ocalałych Mścicieli do podjęcia ostatecznej batalii w wielkim podsumowaniu 22 filmów Marvel Studios, Avengers: Koniec gry.

Polski dubbing do filmu powstał w studiu SDI Media, a jego reżyserem był Waldemar Modestowicz. Dialogi do filmu napisał Marcin Bartkiewicz, a realizatorem był Mateusz Michniewicz.

W obsadzie znaleźli się: Mariusz Bonaszewski, Paweł Ciołkosz, Piotr Grabowski, Grzegorz Damięcki, Piotr Adamczyk, Wiktoria Gorodeckaja, Jacek Braciak, Tomasz Sapryk, Marcin Przybylski, Jan Frycz oraz Julia Kijowska.

Premiera filmu na płytach została zapowiedziana na 5 września 2019.

Dodaj komentarz