Oficjalny profil polskiego oddziału Disneya poinformował dziś za pośrednictwem swojej strony na Facebooku, że ich najnowsza produkcja, nowa wersja kultowego „Króla Lwa”, zebrała przed ekranami polskich kin ponad milion widzów! Oznacza to, że najprawdopodobniej kolejny tydzień z rzędu będzie królował w zestawieniu Box Office.

To rekordowa suma dla filmu bez ograniczeń wiekowych. W szczególności w tak krótkim czasie, ponieważ film wszedł do obiegu zaledwie tydzień temu, bo w czwartek 18 lipca (licząc z wieczornymi pokazami przedpremierowymi). Dla porównania, oryginalną wersję z 1994 roku obejrzało w Polsce łącznie 2 772 832 widzów.

Pośród afrykańskiej sawanny przychodzi na świat jej przyszły król, Simba. Dawny następca tronu, Skaza, nie jest z tego jednak zadowolony. Doprowadza do wygnania Simby z Lwiej ziemi. Żyjąc z dala od swojej rodziny, młody lew musi dorosnąć i nauczyć się jak odebrać to, co jest mu należne.

Polska wersja hitu powstała w studio SDI Media. Reżyserem dialogów był Waldemar Modestowicz, a kierownikiem muzycznym Anna Serafińska. Dialogi do filmu napisał Jan Wecsile, a teksty piosenek wyszły spod ręki Filipa Łobodzińskiego i Michała Wojnarowskiego.

W polskiej wersji wystąpili m.in.: Wiktor Zborowski, Marcin Januszkiewicz, Zofia Nowakowska, Artur Żmijewski, Maciej Stuhr, Michał Piela, Piotr Polk, Jerzy Stuhr oraz Natalia Sikora.

Dodaj komentarz