Wczoraj na platformie Netflix pojawiły się odcinki serialu animowanego „Smerfy” w wersji z polskim dubbingiem. Gigant VOD udostępnił pierwszych 57 odcinków znanej wszystkim Polakom kreskówki. Być może niedługo zawita ich tam więcej.

Smerfy to małe niebieskie stworki, żyjące w domkach o kształcie muchomorów. Ich życie było by doskonałe, gdyby nie zły czarownik Gargamel i jego kot Klakier, którzy bezustannie próbują schwytać Smerfy.

Dubbing do Smerfów ma przynajmniej dwie wersje dubbingu: pierwszą stworzoną w latach 80. w reżyserii Urszuli Sierosławskiej dla Studio Opracowań Filmów w Warszawie oraz drugą, powstałą dla Telewizji Polskiej w reżyserii Andrzeja Bogusza. Ze względu na to, że w tej nowszej wersji nie wszystkie odcinki są dostępne, zostały one uzupełnione o odcinki z dubbingu starszego.

W polskiej wersji głosów użyczyli: Wiesław Michnikowski, Wiesław Drzewicz/Mirosław Wieprzewski, Mieczysław Gajda, Halina Chrobak, Ryszard Olesiński, Włodzimierz Press, Marek Robaczewski, Krzysztof Krupiński, Jarosław Domin, Jan Kulczycki, Wojciech Machnicki, Andrzej Ferenc, Aleksander Gawroński i wielu unnych.

Niestety, Netflix wdrożył też pewne zmiany w nowododanych materiałach, m.in.: zastąpił polską czołówkę z głosem Wiktora Zborowskiego oryginalną wersją. Tej natomiast możecie posłuchać poniżej, na oficjalnym kanale serialu na YouTube.

Dodaj komentarz