Fani Matriksa bardzo długo wyczekiwali oficjalnych informacji na temat kolejnej części serii, ale teraz – 16 lat po premierze ostatniego filmu – odtwórcy głównych ról potwierdzają prace nad czwartą odsłoną.

Na razie nie wyjawiono, w jakim kierunku pokierowana zostanie fabuła „Matrix 4”, jednak w postacie Neo i Trinity ponownie wcielą się Keanu Reevesa i Carry Ann Moss, a na stanowisku producenta, reżysera i scenaryszty zasiądzie Lana Wachowski (ostatnie stanowisko podzieli z Aleksandarem Hemonem). Produkcja ruszy w 2020 roku.

Filmy z trylogii „Matrix” są uważana za jedne z największych przełomów współczesnego kina, łącząc wyjątkową fabułę z niespotykanymi wówczas efektami specjalnymi. Seria łącznie zarobiła na świecie ponad 1,6 miliarda dolarów.

Za produkcję i dystrybucję filmu, podobnie jak wszystkich poprzednich części, odpowiadać będą Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures. Bardzo więc możliwe, że polski dystrybutor (prawdopodobnie bedzie nim sam Warner Bros. Polska) postanowi zlecić dubbing do nowej odsłony Matriksa. Filmy z tego gatunku są obecnie jednymi z najczęściej dubbingowanych produkcji w Polsce, więc szanse na pełne polskie opracowanie są spore.

Dodaj komentarz