Na platformie Netflix został dziś opublikowany zwiastun nadchodzącego serialu „Wiedźmin” w polskiej wersji. Nie jest on jednak opatrzony dubbingiem, a szeptanką, jak większość produkcji oryginalnych tworzonych dla tego serwisu streamingowego.

Istotną zmianą jest jednak osoba, która naczytuje polski tekst. Nie jest to żaden ze znanych lektorów, a Michał Żebrowski. Netflix zaprosił go do współpracy ze względu na pełnometrażowy polski film o Wiedźminie z 2001 roku, w którym aktor wcielił się w Geralta z Rivii.

Jest to oczywiście ogromna strata, ponieważ zwiastun w wersji lektorskiej z góry przekreśla szanse na polski dubbing w produkcji. Ze względu na oczywisty związek z Polską, był on bardzo oczekiwany.

Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.

Jeśli to jest właśnie profesjonalne podejście Netfliksa, o którym niedawno wspominał jeden z producentów, Tomasz Bagiński, to boimy się nawet myśleć jak wyglądają ich decyzje podejmowane bez zastanowienia.

Zwiastun w interpretacji Michała Żebrowskiego możecie zobaczyć poniżej. Serial zadebiutuje na platformie jeszcze w tym roku.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz