Platforma Netflix rozpoczęła prace nad nowym serialem aktorskim, opartym o znaną na całym świecie kreskówkę „Klub Winx”. Produkcja ma być skierowana do nieco starszych widzów, podobnie jak miało to miejsce przy serialu „Chilling Adventures of Sabrina”. Serial będzie nosił tytuł „Fate: The Winx Club Saga”, a zdjęcia rozpoczęły się już w Irlandii. Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane. Netflix znalazł już również aktorkę, która wcieli się w główną bohaterkę, Bloom. Jest nią rudowłosa Abigail Cowan znana z roli Dorcasy we wspomnianym już serialu o Sabrinie. W Polsce aktorka została zdubbingowana przez Natalię Jankiewicz.

W Polsce animowany serial o Klubie Winx doczekał się wielu wersji dubbingu. Początkowo serial opracowywany dla stacji ZigZap powstawał w studiach Eurocom oraz Sonica, a następnie w Start International Polska, gdy prawa do emisji przejęła stacja Nickelodeon. W głównych rolach wystąpiły m.in.: Katarzyna Owczarz, Krystyna Kozanecka, Zuzanna Galia, Katarzyna Łaska, Agnieszka Kudelska oraz Anna Wiśniewska.

„Klub Winx” opowiada o przygodach Bloom oraz jej przyjaciółek, które uczą się w szkole magii Alfea w Magicznym Wymiarze. Gdy na horyzoncie pojawia się niebezpieczeństwo, by bronić potrzebujących, dziewczyny zmieniają się w Czarodziejki i walczą ze złem.

„Fate: The Winx Club Saga” zadebiutuje na platformie Netflix w 2020 roku.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz