Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na dzisiejszym panelu CD Projekt Red na 30. MFKiG w Łodzi twórcy „Cyberpunk 2077” oficjalnie ogłosili nazwiska polskich aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów gry. Poza tym pojawiło się również bardzo dużo informacji na temat samej produkcji oraz nowy zwiastuny, niestety w wersji z napisami. Gośćmi w trakcie panelu byli Adam Badowski (reżyser gry) oraz Mikołaj Szwed (starszy producent lokalizacyjny), a poprowadził go Radosław Nałęcz, redaktor naczelny Polsat Games. Informacje o polskiej wersji przekazał Dariusz Kosmowski, twórca portalu Dubbingpedia.pl

Postaciom grywalnym głosów użyczą Lidia Sadowa oraz Kamil Kula, aktorzy bardzo dobrze znani ze swojego dorobku w polskim dubbingu. Sadowa wcieliła się m.in. w postać Elsy w „Krainie lodu” Disneya, czy Wandy Maximoff w filmach z Kinowego Uniwersum Marvela. W tych samych produkcjach wystąpił również Kula, gdzie odegrał rolę Czarnej Pantery. Poza tym mogliśmy go usłyszeć w filmach „Wonder Woman” gdzie użyczył głosu Steve’owi Trevorowi oraz w nowej trylogii „Gwiezdnych wojen” gdzie wcielił się w Generała Huxa.

Najważniejszą jednak informacją był polski głos postaci Johnny’ego Silverhanda, w którego w angielskojęzycznej wersji wcieli się Keanu Reeves, kanadyjski aktor znany z głównych ról w takich filmowych seriach jak “Matrix” oraz “John Wick”. Polskiego głosu użyczy mu Michał Żebrowski, znany polski aktor telewizyjny, a w ostatnim czasie również dubbingowy. Niedawno wcielił się w polskim dubbingu w Doktora Strange’a, granego przez Benedicta Cumberbatcha.

Cyberpunk 2077 to rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się w Night City, megalopolis rządzonym przez obsesyjną pogoń za władzą, sławą i przerabianiem własnego ciała. Nazywasz się V i musisz zdobyć jedyny w swoim rodzaju implant — klucz do nieśmiertelności. Stwórz własny styl gry i ruszaj na podbój potężnego miasta przyszłości, którego historię kształtują twoje decyzje.

W “Cyberpunk 2077” będziecie mogli zagrać już od 20 kwietnia 2020 roku!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz