Zupełnie nowy serial o „Gormiti” już dziś wieczorem zadebiutuje na antenie TVP ABC. To produkcja oparta na włoskiej linii figurek przedstawiających wojowników z wyspy Gorm, reprezentujących różne żywioły ziemi. To już trzeci serial o Gormitach dostępny w Polsce z dubbingiem. Pozostałymi dwoma były kreskówka z 2008 roku emitowana na antenie teleTOON+ oraz kreskówka z 2012 roku dla stacji Cartoon Network.

Reżyser polskiej werji, Janusz Dąbrowski, upublikował przed chwilą post na swojej stronie w portalu Facebook, w którym dziękując za współpracę, udostępnił twórców oraz polską obsadę dubbingu. Możecie się z nią zapoznać poniżej. Zapowiedź serialu po polsku znajdziecie u dołu posta.

Po osiągnięciu odpowiedniego wieku, młodzi chłopcy z wyspy Gorm wybierają się na poszukiwaniu legendarnej Wieży Żywiołów. Ikor, Trek, Eron i Riff okazują się być wybrańcami, a ich zadaniem jest ochrona Wieży. Ich mentorem w trakcie tej przygody będzie mądry strażnik Ao-Ki.

Polska wersja językowa, w reżyserii Janusza Dąbrowskiego, powstała w studio Start International Polska. Autorką dialogów była Anna Niedźwiecka, realizacją dźwięku zajęły się Renata Wojnarowska i Monika Szuszkiewicz, a nad produkcją czuwała Anna Kuszewska.

W głównych rolach wystąpili: Jakub Szyperski (Riff), Miłosz Konkel (Ikor), Karol Osentowski (Eron), Filip Rogowski (Trek), Monika Mielniczka (Ao-Ki), Jan Staszczyk (Vulkano) i Jakub Wieczorek (Voidos).

W pozostałych rolach głosów użyczą: Justyna Bojczuk (Siran), Małgorzata Kozłowska (Finna), Wojciech Chorąży (Gred), Bartosz Obuchowicz (Xator), Kamil Pruban (Karak), Przemysław Nikiel (Keryon), Hubert Paszkiewicz (Akilos), Adam Szyskowski (Titano), Krzysztof Plewako-Szczerbiński (Motak), Maciej Kowalik (Zefyr), Patryk Michalak (Fylkir), Karol Wróblewski (Król Kori), Bartosz Martyna (Sorkos) oraz Klaudiusz Kaufmann i Krzysztof Rogucki.

Piosenkę wykonał Kuba Jurzyk.

Emisja serialu „Gormiti” na antenie TVP ABC codziennie o 20:25!

Dodaj komentarz