„Klaus” to animowana hiszpańska komedia, stworzona dla platformy Netflix przez Sergio Pablos, współtwórcę filmu „Jak ukraść księżyc”. Produkcja zadebiutuje już w listopadzie, a dziś możecie obejrzeć jej zwiastun z polskim dubbingiem, udostępniony na oficjalnym kanale serwisu!

Film premierował w ubiegłą środę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, a jego twórcy postawili na animację 2D w zupełnie nowym stylu. To z pewnością pierwsza produkcja animowana Netfliksa, która wystartuje po nagrodę Akademii Filmowej, jako że w grudniu ma pojawić się także w amerykańskich kinach.

Jesper, najgorszy student w historii akademii listonoszy, zostaje przeniesiony na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, gdzie skłóceni mieszkańcy raczej rzadko ze sobą rozmawiają. Jesper jest już bliski rezygnacji, gdy znajduje wsparcie u miejscowej nauczycielki o imieniu Alva i poznaje Klausa, tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnej roboty zabawek.

W głównych rolach w zwiastunie wystąpili Józef Pawłowski (Jasper) oraz Wiktor Zborowski (Klaus). Warto dodać, że w wersji oryginalnej swojego głosu postaci Klausa użycza J.K. Simmons. Zborowski dubbingował go już wcześniej w filmie „Zwierzogród” w reżyserii Wojciecha Paszkowskiego.

„Klaus” na platformie Netflix zadebiutuje 15 listopada!

Dodaj komentarz