Zapowiadany od tygodni nowy zwiastun filmowego wydarzenia roku jest już dostępny również w wersji z polskim dubbingiem i możecie obejrzeć go poniżej! „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” to ostatnia część najnowszej trylogii sagi, którą wytwórnia Lucasfilm wychowywała kolejne pokolenia fanów science fiction. Produkcja ma podsumować wątki ze wszystkich dotychczasowych filmów. Za reżyserię ponownie odpowiada J.J. Abrams, który pracował przy filmie „Gwiezdne wojny: Przebudzeniu Mocy”.

W obsadzie powrócą odtwórcy ról nowych bohaterów: Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac i Adam Driver. Dołączą do nich również artyści, wcielający się w główne role z pierwszej trylogii: Mark Hamill, Billy Dee Williams, Anthony Daniels oraz Ian McDiarmid jako Imperator Palpatine i Carrie Fisher jako Generał Leia Organa. W role nowych postaci wcielą się natomiast Keri Russell, Naomi Ackie, Richard E. Grant i Dominic Monaghan.

W zwiastunie w swoich rolach powracają: Weronika Humaj (Rey), Marcin Bosak (Poe Dameron), Marcin Dorociński (Kylo Ren) oraz Piotr Bajor (C-3PO), głosu Lukowi Skywalkerowi użyczył Lech Łotocki, a postaci Imperatora Palpatine – Andrzej Seweryn.

Zmiana głosu Skywalkera w stosunku do poprzedniego filmu jest zapewne spowodowana niemożnością pojawienia się Mariusza Benoita w studio w krótkim czasie, jaki twórcy mają na nagranie polskiej wersji zwiastuna. Udział Andrzeja Seweryna oznaczać może natomiast, że główny antagonista poprzednich części otrzyma na potrzeby nadchodzącego filmu nowy polski głos. Dotychczas był nim Ryszard Nawrocki, a po jego śmierci rolę przejął Grzegorz Wons (większość seriali animowanych).

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” w kinach od 18 grudnia!

Dodaj komentarz