„Doktor Dolittle” to nowa wersja historii o lekarzu, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Tym razem jednak w tytułową postać nie wciela się Eddie Murphy, tak jak w dwóch poprzednich filmach z 1998 i 2001 roku. Głównego bohatera sportretuje Robert Downey Jr, znany z roli Iron Mana w Kinowym Uniwersum Marvela, a akcja filmu przenosi się w czasy wiktoriańskie.

Poza Downeyem Jr. w filmie wystąpią też Antonio Banderas („Mali agenci”), Michael Sheen („Alicja w krainie czarów”), Jim Broadbent („Harry Potter i Książę Półkrwi”), Ralph Ineson („Łowca i Królowa Lodu”) czy polska aktorka, Kasia Smutniak. Głosów postaciom zwierzęcym użyczą natomiast John Cena, Ralph Fiennes, Selena Gomez, Rami Malek, Tom Holland, Octavia Spencer, czy Emma Thompson.

Głosu tytułowemu bohaterowi, doktorowi Dolittle, użycza w zwiastunie Jarosław Boberek. Choć większość fanów uważa, że to Mariusz Bonaszewski, głos Downeyego Jr. przez wiele ostatnich lat, powinien być odtwórcą tej roli, należy pamiętać, że jest to jedynie zwiastun produkcji. W ostatecznej wersji dubbingu może on ulec zmianie.

Po śmierci żony, ekscentryczny doktor John Dolittle, słynny lekarz i weterynarz na dworze Królowej Wiktorii, ukrywa się za murami swojego dworu wraz z gromadą egzotycznych zwierząt. Gdy młoda królowa zapada na ciężką chorobę, doktor wyrusza na mityczną wyspę w poszukiwaniu lekarstwa.

„Doktor Dolittle” w polskich kinach zadebiutuje 17 stycznia 2020!

Dodaj komentarz