Nakładem dystrybutora Galapagos Films, do sprzedaży trafiło dziś płytowe wydanie filmu „Pokémon: Detektyw Pikachu” – pierwszej hollywoodzkiej produkcji aktorskiej opartej na kultowych grach i anime „Pokémon”. Obraz zadebiutował w Polsce w maju tego roku, a w obsadzie znaleźli się: Justice Smith, Kathryn Newton, Bill Nighy i Ken Watanabe. Głosu i ciała tytułowemu Pikachu użyczył Ryan Reynolds, znany z roli Deadpoola.

Genialny detektyw Harry Goodman znika bez śladu. Jego syn Tim wraz z byłym partnerem, gadającym Pikachu, próbują rozwiązać zagadkę jego zaginięcia. Podczas niezwykłej przygody w Ryme City znajdują poszlaki i wpadają na ślad przerażającego spisku, który może doprowadzić do zniszczenia całego świata Pokemon.

Polska wersja językowa została opracowana w Film Factory Studio pod okiem Agnieszki Matysiak. Dialogi napisali Jakub Kowalczyk i Anna Wysocka. W głównych rolach wystąpili Maciej Stuhr, Krzysztof Chodorowski, Katarzyna Kanabus, Grzegorz Wons, Kazimierz Mazur, Patryk Czerniejewski i Adam Bauman.

Dodaj komentarz