1 listopada na rynek globalnie wprowadzona zostanie nowa platforma VOD od firmy Apple – Apple TV+. To internetowa aplikacja działająca na zasadzie takich serwisów jak Netflix, Ipla, czy nadchodzące Disney+, pozwalające swoim użytkownikom oglądać autorskie programy w dowolnym momencie. W dniu premiery Apple TV+ pojawi się także w Polsce. Dzięki całkiem nowej ramówce twórcy uniknęli komplikacji związanych z licencjami w poszczególnych krajach i platforma może zadebiutować jednocześnie w wielu miejscach na świecie z tą samą zawartością.

Jakiś czas temu na oficjalnej stronie pojawiła się garść zwiastunów seriali, które zadebiutują wraz z wejściem Apple TV+ na rynek. Są to m.in.: „See” z Jasonem Momoą, „The Morning Show” z Jennifer Aniston i Reese Witherspoon, czy „Dickinson” z Hailee Steinfeld. Choć w naszym kraju zapowiedzi dostępne jedynie w wersji oryginalnej, wiemy że produkcje przeznaczone dla młodszych widzów, jak „Pomagadła” posiadają również polską ścieżkę językową z dubbingiem. Nie jest ona jednak w tej chwili dostępna.

Co ciekawe, polskiej wersji nie doczekał się wciąż zwiastun animowanego serialu „Snoopy w kosmosie”, stworzonego na okoliczność 50. rocznicy lądowania na Księżycu, choć wpisuje się on w politykę dubbingowania produkcji dla młodszych widzów.

Czy może to jednak oznaczać, że poza kreskówkami doczekamy się też dubbingu do bardziej dojrzałych filmów i seriali, jak wspomniane wyżej „See”, „The Mornign Show”, czy „Dickinson”? W obliczu dużej konkurencji ze strony Netfliksa oraz Disney+ jest to możliwa opcja, szczególnie, że na oficjalnie stronie Apple możemy przeczytać o „dubbingu w prawie 40 językach”. W przypadku Polski może to być równie dobrze wersja z lektorem, jednak nie należy jeszcze przekreślać wszystkich szans.

Z platformy Apple TV+ będzie można korzystać na wszystkich urządzeniach firmy Apple, telewizorach Smart TV z obsługą aplikacji Apple TV oraz przeglądarkach Chrome, Firefox i Safari. Miesięczny koszt subskrypcji wyniesie 24,99 zł, a poprzedzony będzie 7‑dniowym okresem próbnym. Apple TV+ da możliwość dostępu nawet 6 osobom w obrębie jednej Chmury rodzinnej.

Więcej informacji na temat dubbingu w Apple TV+ poznamy najpiewniej w dniu premiery.

Dodaj komentarz