„Asterix i Obelix” to popularna w Polsce seria filmów stworzona na podstawie francuskich komiksów. Ostatnia aktorska produkcja, którą można było oglądać w naszym kraju to „Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości” z roku 2012. Już za parę miesięcy ruszą jednak zdjęcia do kolejnej odsłony serii, w której bohaterowie udadzą się do Chin. Zatytułowany „Asterix & Obelix: The Silk Road” (pl. Jedwabny szlak) film będzie pierwszym nakręconym na podstawie autorskiego pomysłu.

Polski dubbing w filmach o Asteriksie i Obeliksie jest jednym z najbardziej popularnych w Polsce. Wszystko za sprawą produkcji „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” z 2002 roku, który dzięki reżyserii Joanny Wizmur i dialogom Bartosza Wierzbięty do dziś wspomina wielu widzów. To również jeden z najczęściej przykładów „dobrego dubbingu” podawanych przez użytkowników różnych portali społecznościowych i serwisów newsowych (drugim jest oczywiście „Shrek”).

Obraz wyreżyseruje Guillaume Canet, a autorami scenariusza są Philippe Mechelen i Julien Herve. Nie wiadomo na razie kto wcieli się w główne role. Dotychczas Obeliksa grał Gérard Depardieu (głosu użyczał mu Wiktor Zborowski), a Asteriksa: Christian Clavier (w polskim dubbingu Mieczysław Morański), Clovis Cornillac (Sławomir Pacek) oraz Édouard Baer (Tomasz Borkowski).

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Dodaj komentarz