Na tegorocznym konwencie BlizzCon, firma Blizzard zapowiedział powstanie nowej części swojej sztandarowej serii gier oraz zaprezentowała jej pierwszy zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej. „Diablo IV” będzie odsłoną o wiele mroczniejszą i brutalniejszą. Choć data premiery nie jest jeszcze znana, fani serii już teraz nie kryją podekscytowania nowymi materiałami. Gra będzie dostępna na komputerach stacjonarnych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Seria Diablo jest jedną z popularniejszych w Polsce. Dubbingu doczekały się poprzednie dwie części: „Diablo II” oraz „Diablo III”, z których ta pierwsza uważana jest za kultową. Wystąpili w niej m.in.: Andrzej Gawroński, Ewa Decówna, Miriam Aleksandrowicz, Aleksander Wysocki, Brygida Turowska i Jacek Czyż.

Fabuła gier z serii Diablo skupia się na ludziach żyjących w świecie Sanktuarium oraz demonach dowodzonym przez głównego antagonistę, Diablo. W walce wspomagają ich anioły oraz, niekiedy, sam Archanioł Tyrael, z kolei potworowi wtórują jego bracia: Mefisto i Baal.

Zaprezentowany fragment pokazuje moment przywołania bogini Lilith i zgodnie z zapowiedziami twórców, nie wejdzie on w skład samej gry. W głównych rolach ponad 7-minutowej zapowiedzi występują Robert Jarociński oraz Paweł Ciołkosz.

Dodaj komentarz