Szerszej publiczności Jacek Rozenek znany jest z roli Geralta z Rivii w grach z serii Wiedźmin, stworzonych na podstawie książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. W maju tego roku aktor doznał udaru mózgu, po czym przez ostatnie miesiące przechodził bardzo intensywną rehabilitację. Jak sam jednak przyznaje, nie zamierza odpuszczać i małymi kroczkami wraca do pracy.

Słowa te znajdują potwierdzenie w wywiadzie, udzielonym niedawno portalowi Plejada. Aktor wspomina w nim, że niedawno udał się do studia dubbingowego na dogrywki, gdzie musiał ponownie nagrać jedno słowo (całą rozmowę możecie przeczytać tutaj). Co najciekawsze, aktor wspomina również, że dogrywał kwestię do „Wiedźmina” i o ile projektów związanych z tym tytułem może być kilka, jeden w szczególności ciekawi polskich widzów.

Mowa oczywiście od nadchodzącym serialu aktorskim platformy Netflix, który ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Co prawda pierwszy udostępniony zwiastun produkcji zawierał szeptankę, w lektora której wcielił się Michał Żebrowski (po fali krytyki Netflix usunął wideo ze swojej strony, obecnie dostępna jest jedynie kopia poniżej), natomiast drugi, który pojawił się w zeszłym tygodniu, nie ma w ogóle polskiej wersji językowej. Nie oznacza to jednak od razu, że dubbingu do serii się nie doczekamy.

Oczywiście równie dobrze może okazać się, że projektem nad którym pracował aktor była nowa część gry, czyli Wiedźmin 4, nad którym obecnie pracuje firma CD Projekt. Inną możliwością jest też kolejne słuchowisko, w których to Rozenek również wcielał się w postać Geralta z Rivii. Czy aktor dogrywał dialog do serialu, słuchowiska, czy gry? Tego jeszcze nie wiemy. Prawdopodobnie na rozwiązanie zagadki przyjdzie nam poczekać do premiery serialu, chyba że wcześniej platforma Netflix opublikuje ostatnio wydany zwiastun z polskim dubbingiem.

„Wiedźmin” na platformie Netflix od 20 grudnia.

Dodaj komentarz