„Terminator: Mroczne przeznaczenie” to najnowsza część serii, której początek sięga lat 80. Obraz do polskich kin wszedł wczoraj, jako pierwsza z kilku odsłon opatrzona dubbingiem. Niestety nie doczekaliśmy się żadnego jego zwiastuna z polskim dubbingiem. Film zawiera też wiele brutalnych scen oraz wulgarny język, dlatego jest klasyfikowany jako produkcja dla widzów dorosłych.

Być może właśnie z tego powodu seansów w polskich kina jest… delikatnie mówiąc mało. Poza brakiem promocji polskiej wersji nowego „Terminatora” (a do tej zaliczają się choćby zwiastun z dubbingiem), zbiera on również bardzo słabe recenzje i choć sam obraz nie jest tak tragiczny, zdaniem wielu nie dosięga do pięt swoim poprzednikom. Brak seansów z dubbingiem w wiodących sieciach kin, jak Helios, Multikino, czy Cinema 3D jest jednak dużym zaskoczeniem.

Podobne sytuacje miały miejsce przy innych produkcjach opatrzonych amerykańską „Rką”, które w naszym kraju dostępne były w polskiej wersji językowej. Zazwyczaj jednak większość multipleksów oferowała choćby pojedyncze seanse codziennie, po czym dubbingowe seanse szybko schodziły z ekranu („Logan”, czy „Predator”). Tym razem jednak większość kin w ogóle nie wyemituje kopii z dubbingiem. Wyjątkiem jest sieć Cinema City, która traktuje swoich widzów poważnie i wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Poniżej znajdziecie listę kin, w których w najbliższym czasie możecie (lub mogliście) obejrzeć najnowszego Terminatora.

Helios:
– Białystok (Helios Biała),
– Gdańsk (Helios Alfa),
– Piotrków Trybunalski.

Multikino
– Bydgoszcz (1 seans dziennie),
– Katowice (1 seans co dwa dni),
– Kraków (1 seans dziennie),
– Łódź (1 seans co dwa dni),
– Poznań Malta (1 seans co dwa dni),
– Radom (1 seans co dwa dni),
– Rzeszów (1 seans dziennie),
– Warszawa Młociny (1 seans dziennie),
– Warszawa Targówek (1 seans dziennie),
– Warszawa Ursynów (1 seans dziennie),
– Włocławek (1 seans co dwa dni),
– Zabrze (1 seans dziennie).

Polski dubbing „Terminatora: Mroczne przeznaczenie” wyreżyserował Jarosław Boberek w Studio Sonica. W obsadzie znaleźli się: Leon Charewicz (T-800), Katarzyna Gniewkowska (Sara Connor), Wiktoria Gorodeckaja (Grace), Karolina Kalina-Bulcewicz (Dani) i Michał Mikołajczak (REV-9).

Dani Ramos wiedzie proste życie w Mexico City, dopóki niezwykle zaawansowany i śmiertelnie niebezpieczny nowy Terminator, Rev-9, wyrusza w podróż w czasie, by ją odnaleźć i zgładzić. Aby przeżyć, dziewczyna musi połączyć siły z Sarą Connor, T-800 i Grace, zmodyfikowanym superżołnierzem z przyszłości.

Co sądzicie o takiej polityce kin w Polsce? Dajcie znać w komentarzach!

„Terminator: Mroczne przeznaczenie: już w kinach (niektórych)!

Dodaj komentarz