Platforma Netflix opublikowała dziś spot serialu „Wiedźmin” również w wersji z polskim dubbingiem. Po miesiącach niepewności obfitujące w pierwszy zwiastun z lektorem, Michałem Żebrowskim, wypowiedź jednego z producentów, Tomasza Bagińskiego, powołanie specjalnej strony na Facebooku, czy brak polskiej ścieżki w przypadku drugiego zwiastuna, nareszcie możemy oficjalnie potwierdzić, że serial obejrzymy z pełnej polskiej wersji językowej. Wynika to z faktu, że owy spot jest dostępny z dwoma polskimi ścieżkami audio – lektorem i dubbingiem – oraz napisami. Specjalnie przygotowany na tę okazję fragment został przed chwila udostępniony przez Netflix na ich oficjalnym kanale na YouTube. Zobaczcie go poniżej!

„Wiedźmin” Netfliksa to amerykańska adaptacja losów Geralta z Rivii, bohatera książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i gier CD Projekt. Główną producentką serialu jest Lauren Schmidt („Daredevil”), a jednym ze współproducentów został Tomasz Bagiński (seria Legendy polskie), polski reżyser i scenarzysta. W tytułowej roli wystąpi Henry Cavill, znany z roli Supermana w filmach DCEU („Batman v Superman: Świat sprawiedliwości” oraz „Liga Sprawiedliwości”, gdzie głosu użyczał mu Grzegorz Kwiecień), a partnerować mu będą m.in.: Freya Allan (Ciri), Anya Chalotra (Yennefer), Joey Batey (Jaskier), MyAnna Buring (Tissaia), czy polski aktor Maciej Musiał (Sir Lazlo).

Choć pełną obsadę dubbingu poznamy dopiero w momencie debiutu serialu na Netfliksie, wiemy już, że w polskiej wersji wystąpią m.in.: Michał Żebrowski (Geralt z Rivii), Justyna Kowalska (Yennefer), Natalia Smagacka (Ciri), Marcin Franc (Jaskier).

Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, spotyka na swojej drodze potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

„Wiedźmin” na platformie Netflix od 20 grudnia!

Dodaj komentarz