Disney opublikował właśnie nowy zwiastun filmu „Mulan”, kolejnej aktorskiej adaptacji swojej kultowej animacji. Produkcja powstała na bazie chińskiej legendy o kobiecie, która w przebraniu mężczyzny wstąpiła do chińskiego wojska. Oryginalna obsada składać się będzie w stu procentach z aktorów pochodzenia azjatyckiego. W filmie nie usłyszymy jednak nowych wersji utworów muzycznych znanych z animowanego pierwowzoru, a jedynie ich instrumentalne wersje – w poniższym zwiastunie wykorzystano na ten przykład utwór „Lustro”, wcześniej wykonywany przez Edytę Górniak.

W polskiej wersji zwiastuna wystąpili m.in.: Vanessa Aleksander, Krzysztof Dracz, Mirosław Zbrojewicz, Aleksander Kaźmierczak, Marta Wągrocka, Jakub Wieczorek, Szymon Roszak, Szymon Mysłakowski, Wojciech Żołądkowicz i inni.

Gdy Chiny padają ofiarą ataków z północy, chiński cesarz wzywa jednego mężczyznę z każdej rodziny do służby w Cesarskiej Armii. Hua Mulan, najstarsza córka wielkiego, lecz starego i schorowanego już wojownika, postanawia zająć miejsce ojca. Pod postacią mężczyzny musi udowodnić swoją wartość.

„Mulan” w kinach od 27 marca!

Dodaj komentarz