„Minionki: Wejście Gru” to nadchodząca animowana produkcja wytwórni Illumination, będąca kontynuacją filmu „Minionki” (2015) oraz prequelem do serii „Jak ukraść księżyc”, liczącej obecnie 3 filmy. W produkcji jest już kolejna część, jednak jej data premiery nie jest znana. Za sterami powraca Kyle Balda, reżyser kilku poprzednich filmów należących do uniwersum.

Choć tym razem postać tytułowego Gru jest dzieckiem, w polskiej wersji zwiastuna w jego roli powraca Marek Robaczewski. Poza nim możemy usłyszeć również Martę Dobecką w roli Belli Bottom. W wersji oryginalnej głosów użyczą również: Jean-Claude Van Damme („Kung Fu Panda 3”), Dolph Lundgren („Aquaman”), Danny Trejo („Mali agenci”), Lucy Lawless („Opowieści na dobranoc”), Alan Arkin („Dumbo”) i Michelle Yeoh („Strażnicy Galaktyki vol. 2”).

12-letni Gru marzy tylko o jednym – by stać się największym złoczyńcą świata. Gdy jego ulubiona grupa łotrów, Straszliwa Szóstka, traci przywódcę, chłopiec bierze udział w przesłuchaniu na nowego lidera. Ostatecznie jednak kradnie cenny kamień należący do grupy i ściąga na siebie ich gniew.

„Minionki: Wejście Gru” w kinach od 3 lipca!

Dodaj komentarz