Nowy animowany serial o popularnych Muminkach zadebiutował za granicą w lutym tego roku. „Dolina Muminków”, bo tak brzmi polski tytuł produkcji, to 13-odcinkowa seria stworzona przez firmę Gutsy Animation dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Indiegogo. Jest to połączenie animacji 2D z animacją 3D, nad którą pracowała firma Anima Vitae. W obsadzie anglojęzycznej wersji znalazły się takie gwiazdy jak Taron Egerton, Rosamund Pike, czy Warwick Davis.

Już w grudniu „Dolina Muminków” zadebiutuje również w naszym kraju. Jej emisja rozpocznie się na antenie Canal+ Family 22 grudnia o 8:00, kiedy to stacja pokaże 2 odcinki produkcji. Kolejne będą emitowane w tygodniu o tej samej porze. 27 grudnia natomiast wyemitowane zostaną trzy epizody. Informacje o polskiej wersji językowej poznamy niebawem.

Miły i ciekawy świata troll Muminek żyje w Wiosce Muminków wraz z troskliwą Mamą Muminkiem oraz nostalgicznym Tatą Muminkiem. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Ryjkiem oraz Małą Mi, doświadczają wielu przygód na drodze do poznania i zrozumienia własnych emocji oraz relacji z rodziną i znajomymi

Dodaj komentarz