„Togo” to kolejny film aktorski stworzony dla platformy Disney+. Mimo że jego premiera miała miejsce w grudniu zeszłego roku, serwis streamingowy udostępnił właśnie zwiastun produkcji z polskim dubbingiem, który możecie obejrzeć poniżej. Fabuła oparta została na historii Leonhard Seppala, który w 1925 roku przebył ponad tysiąc kilometrów psim zaprzęgiem, by dostarczyć szczepionkę przeciwko dyfterytowi do miasta Nome. O wydarzeniu tym opowiada również animowany film „Balto” z 1995 roku.

Choć Disney+ nie pojawił się jeszcze oficjalnie w naszym kraju i nie posiadamy potwierdzonych informacji na temat jego oficjalnego startu, na platformie co chwilę pojawiają się kolejne odcinki seriali również w polskiej wersji językowej. W filmie w głównej roli wystąpi Willem Dafoe, natomiast w naszym zwiastunie wystąpili m.in.: Bronisław Wrocławski i Magdalena Popławska. Najprawdopodobniej to właśnie ich usłyszymy, gdy film zadebiutuje w serwisie.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Leonharda Seppala’ego i jego psa zaprzęgowego, Togo, którzy zimą 1925 roku wyruszają w ponad tysiąc kilometrową drogę przez zdradzieckie tereny zlodowaciałej, alaskańskiej tundry, by dostarczyć szczepionkę na niebezpieczną chorobą mieszkańcom miasta Nome.

Dodaj komentarz