„Szybcy i śnieżni” to nadchodząca zimowa produkcja, której dystrybucją w Polsce zajmują się Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Kanadyjską animację można było obejrzeć we wrześniu tego roku na festiwalu Kino Dzieci. Jej reżyserem jest debiutujący na dużych ekranach Benoît Godbout. Film dla najmłodszych widzów będzie można zobaczyć w kinach pod koniec stycznia przyszłego roku!

Choć zaprezentowana przez dystrybutora poniższa zapowiedź jest pozbawiona dialogów, dziś na jego kanale YouTube pojawiłą się piosenka zatytułowana „Lepszy dzień”, która będzie promowała animację. Wykonawcą utworu jest Igo Walaszek, wokalista zespołu Clock Machine oraz jedna z gwiazd 10. edycji Męskiego Grania. Piosenki możecie posłuchaj poniżej!

To jednak nie jedyna rola artysty w polskiej wersji filmu. Poza dwoma utworami, które Walaszek wykona na potrzeby produkcji, użyczy również głosu Zacowi, czyli głównemu antagoniście. Będzie to jego pierwsza rola w polskim dubbingu, a o swojej pracy nad nią oraz samej postaci opowiada w poniższym materiale. Możemy także usłyszeć, że głosu głównemu bohaterowi, Frankiemu, we fragmentach użycza Brygida Turowska.

Nieco szalony naukowiec, Frankie, pragnie wygrać coroczny wyścig saneczkowy. Gdy jego maszyna niespodziewanie się rozpada, młody wynalazca wraz z kolegami odkrywają, że to wina jego zarozumiałego przeciwnika – Zaca. Frankie szykuje się do rewanżu.

„Szybcy i śnieżni” w kinach od 31 stycznia!

Dodaj komentarz